Регулярна гра у відеоігри «омолоджує» мозок щонайменше на 10 років – дослідження
Джерело: The Telegraph
Результати нового дослідження, проведеного канадськими вченими із Західного Університету, засвідчили, що відеоігри роблять мозок значно молодшим, тоді як фізичні навантаження ніяк не впливають на роботу мозку.
Зокрема дорослі, які грають у відеоігри FIFA, Grand Theft Auto і Minecraft, мають розумові здібності людини, яка на десять років молодша – тобто, з покращеною пам’яттю, увагою та здатністю аналізувати.
Водночас не було помічено жодних когнітивних покращень у тих, хто не займається іграми, але є фізично активними та займається спортом мінімум 150 хвилин на тиждень, що рекомендовано NHS. Натомість було виявлено, що активність покращує психічне здоров’я.
Як зауважили у виданні, отримані дані суперечать поширеній думці про те, що фізичні вправи можуть покращити когнітивні навички.
Дані мозкових тестів понад тисячі людей, де оцінювалася їхня увага, сприйняття та пам’ять, порівнювали з опитувальниками, у яких учасники вказували, як часто і в які ігри вони грають і чи грають взагалі, а також відповідали на питання про їхній спосіб життя.
“Дорослі, які грають у відеоігри п’ять або більше годин на тиждень, в середньому показали когнітивні результати, як люди, що на 13,7 року молодші” — наголосив нейробіолог, професор Адріан Оуен.
Тоді як дорослі, які рідко грали у відеоігри, менше п’яти годин на тиждень, показали себе як люди, що на 5,2 року молодші за свій вік.
За словами Оуена, попередні дослідження вказують на те, що ігри потрібні для тренування мозку і покращують когнітивні функції і що покращення розумових здібностей може бути результатом інтенсивного характеру багатьох популярних сучасних ігор.
“Ті види ігор, у які грають сьогодні більшість людей, насправді дуже відрізняються від ігор для тренування мозку. Як правило, вони дуже привабливі, стратегічні та можуть підвищити візуальну увагу та швидкість обробки інформації, а також здатність розв’язувати проблеми за допомогою інтенсивного повторення та практики. Будь-який гравець також знає, що ці ігри створені для активації систем винагороди мозку, що призводить до викиду нейромедіаторів, таких як дофамін. Це також може мати довгостроковий вплив на когнітивні функції”, – пояснив він.
Представники охорони здоров’я, включаючи ВООЗ, раніше заявляли, що фізичні вправи можуть покращити розумові здібності.
“Що стосується того, що фізичні вправи не впливають на когнітивні функції, це також стало для нас несподіванкою, враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо того, що помірні вправи можуть принести користь когнітивним здібностям”, — сказав професор Оуен.
- Індустрія розважального кіно переживає революцію, а гравці стають новими суперзірками на екранах. Після успіху фільму “The Super Mario Bros.” та серіалу “The Last of Us” — Голлівуд раптово звернув увагу на потенційно вигідний світ відеоігор як джерело натхнення для кіно- та телевізійних продуктів.
6 січня Конгрес офіційно затвердив перемогу Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року.
6 січня Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС як повноправний член.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.
До 6 січня у Державній судовій адміністрації України триває опитування громадян та громадських організацій щодо публічної інформації ДСА України у формі відкритих даних.