У Польщі закликали «нарешті» конфіскувати заморожені активи та резерви РФ

Джерело: PolskieRadio

20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.

Тож висловив переконання, що заморожені активи та резерви РФ мають бути конфісковані.

Він пояснив, що зокрема й відбудова України має фінансуватися не європейськими платниками податків, а тими, хто відповідальний за агресію, тобто Росією.

Яблонський додав, що ще триває робота над створенням правової основи для конфіскації заморожених російських активів і резервів.

Ми все ще маємо справу з відсутністю політичних рішень у деяких країнах… Росія сподівається, що інші європейські країни втомляться від різних фінансових тягарів. Якщо ми хочемо, щоб ця підтримка (для України) продовжувалася, то це джерело в РФ… Ми прагнемо, щоб ця угода про конфіскацію була реалізована, — пояснив дипломат.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно плану, представленого 20 липня головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем, згідно з яким ЄС надаватиме Україні до п’яти мільярдів євро на рік на потреби оборони через Європейський фонд миру (EPF) протягом наступних чотирьох років, Яблонський зазначив, що Польща цілком виступає за збільшення цієї підтримки, щоб використовувати всі можливі джерела, але водночас зауважив, що дискусії відносно джерел збільшення цієї підтримки є незавершеними.

Основний крок, до якого закликає Польща, полягає в тому, щоб використати набагато більше джерело.

300 мільярдів (євро) знаходяться в цих резервах і активах по всьому світу. Це має бути нарешті конфісковано, – резюмував Яблонський.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.