Російський дрон пролетів критично близько від енергоблоку Хмельницької АЕС

Джерело: Енергоатом у Telegram

28 жовтня, близько шостої ранку, російський безпілотник “Шахед” пролетів у критичній близькості до одного з енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомляє Енергоатом. Інцидент створив реальну загрозу для безпеки атомного об’єкта.

Керівник ДП НАЕК “Енергоатом” Петро Котін зазначив, що російські атаки порушують принципи ядерної та радіаційної безпеки, спричиняючи ризики для стабільної експлуатації українських атомних станцій в осінньо-зимовий період.

“Це необхідно зупинити якнайшвидше, адже наслідки може відчути увесь континент”, – наголосив Петро Котін.

Україна вкотре закликає світову спільноту до рішучих дій для припинення терористичних атак на критичну інфраструктуру.

Зазначимо, що подібний випадок вже був. Зокрема вночі 22 вересня Сили оборони зафіксували ще один проліт ударного безпілотного апарата РФ поруч із промисловим майданчиком Хмельницької АЕС.

Уночі 25 жовтня війська РФ атакували ударними безпілотниками Хмельницьку область. Два безпілотники були збиті на відстані приблизно п’яти та 20 кілометрів від АЕС відповідно.

Тоді генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі відреагував на потужні вибухи, що сколихнули територію поблизу Хмельницької атомної електростанції вночі. Внаслідок цього тимчасово зупинилася подача електроенергії на деякі зовнішні станції радіаційного моніторингу.

Протягом серпня-вересня, згідно з даними Енергоатому, поруч з атомними електростанціями України фіксували рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.