Російський дрон пролетів критично близько від енергоблоку Хмельницької АЕС

Джерело: Енергоатом у Telegram

28 жовтня, близько шостої ранку, російський безпілотник “Шахед” пролетів у критичній близькості до одного з енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомляє Енергоатом. Інцидент створив реальну загрозу для безпеки атомного об’єкта.

Керівник ДП НАЕК “Енергоатом” Петро Котін зазначив, що російські атаки порушують принципи ядерної та радіаційної безпеки, спричиняючи ризики для стабільної експлуатації українських атомних станцій в осінньо-зимовий період.

“Це необхідно зупинити якнайшвидше, адже наслідки може відчути увесь континент”, – наголосив Петро Котін.

Україна вкотре закликає світову спільноту до рішучих дій для припинення терористичних атак на критичну інфраструктуру.

Зазначимо, що подібний випадок вже був. Зокрема вночі 22 вересня Сили оборони зафіксували ще один проліт ударного безпілотного апарата РФ поруч із промисловим майданчиком Хмельницької АЕС.

Уночі 25 жовтня війська РФ атакували ударними безпілотниками Хмельницьку область. Два безпілотники були збиті на відстані приблизно п’яти та 20 кілометрів від АЕС відповідно.

Тоді генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі відреагував на потужні вибухи, що сколихнули територію поблизу Хмельницької атомної електростанції вночі. Внаслідок цього тимчасово зупинилася подача електроенергії на деякі зовнішні станції радіаційного моніторингу.

Протягом серпня-вересня, згідно з даними Енергоатому, поруч з атомними електростанціями України фіксували рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.

28 жовтня глава Швейцарії Віола Амгерд заявила про необхідність перегляду заборони на реекспорт швейцарської зброї для передачі Україні. 

Росія виплатила Північній Кореї близько 5,5 мільярда доларів за постачання озброєння, що може значно збільшити доходи КНДР. Фонд, який дослідив звіти, зазначає, що навіть за мінімальними оцінками вартість військових постачань із КНДР до Росії сягає понад 1,7 мільярда доларів.

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури повідомили про підозру члену військово-лікарської комісії в одному з районних ТЦК та СП за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди. За хабар лікар мав сприяти у встановленні діагнозу для відстрочки від служби. 

Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив поправки до проєкту “Про державний бюджет України на 2025 рік”, якими пропонували скасувати збільшення видатків на виплату заробітних плат працівникам прокуратури на 3 мільярди гривень, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп Ярослав Железняк.

Служба судових приставів Фінляндії заарештувала ділянку Російського центру науки і культури у Гельсінкі за клопотанням української енергетичної компанії “Нафтогаз”.