Pokerface за столом переговорів: як мовний бар’єр шкодить взаєморозумінню України й США

Джерело: Frankfurter Allgemeine

Під час переговорів між українськими та американськими представниками виникають певні нерозуміння через відчутний мовний бар’єр. Через недостатнє володіння англійською мовою з боку українських лідерів переговори ускладнюються, змушуючи сторони докладати додаткових зусиль для правильного розуміння. Попри це, американські посадовці активно обговорюють можливі сценарії для України на міжнародній арені.

У повідомленнях про контакти між українцями та американцями часто мовиться про певне Pokerface — трохи вичікувальну позицію, в якій кожна сторона очікує від іншої першого кроку.

Разом з тим, переговори також виявили несподівану перешкоду у комунікації. Річ у тім, що під час важливих зустрічей президент Володимир Зеленський та керівник Офісу президента Андрій Єрмак часто спілкуються англійською без допомоги перекладачів. Однак, рівень володіння мовою у них не завжди дозволяє ефективно передати ідеї, що призводить до ризику непорозумінь. І якщо англійська Зеленського ще прийнятна, у Єрмака рівень володіння мовою низький. Тому в прямому контакті американці часто не впевнені, чи правильно їх розуміють. Так само вони не можуть оцінити, чи те, що вони самі пояснюють, коректно сприймається.

Та попри ці труднощі, група американських посадовців у Раді національної безпеки саме працює над шляхами, як можна зробити запрошення України до НАТО можливим. З українського боку заступниця прем’єр-міністра Ольга Стефанішина з хорошим рівнем знання англійської спільно з начальником Генерального штабу Анатолієм Баргилевичем взяли на себе детальні переговори.

Однією з центральних тем переговорів залишаються оборонні домовленості, зокрема питання дозволу на використання далекобійної західної зброї для ударів по російських об’єктах. Досі цю ініціативу підтримали Франція та Велика Британія, тоді як Німеччина і США залишаються обережними. З Франції надходять сигнали про можливий компроміс із США, і якщо на майбутніх виборах переможе Камала Гарріс, ймовірність дозволу на використання далекобійного озброєння зросте.

Загальна позиція Вашингтона поки що коливається. Згідно з прогнозами українських експертів, Білий дім може розглянути “аргументи за” й перейти до більш лояльної політики. В такому випадку, Німеччина може залишитися єдиною країною, яка утримується від дозволу.

Варто додати, нещодавно Володимир Зеленський в інтерв’ю для Bloomberg прокоментував чутки про керівника Офісу Президента Андрія Єрмака й назвав його “потужним менеджером”.

Зеленського попросили прокоментувати інформацію деяких ЗМІ про те, що Єрмак нібито має “забагато влади”, й запитали, чи не викликає це занепокоєння у Глави держави. Президент заявив, що така інформація є російською пропагандою й має на мені атакувати самого Зеленського.

Є закон, я – Президент згідно українського законодавства. Єрмак – потужний менеджер, один із дуже потужних менеджерів в моїй команді. Я його поважаю за результат. Він робить те, що говорю йому я, і він виконує ці завдання, – сказав він.

Згодом стало відомо, що союзники України стурбовані концентрацією всіх рішень у руках Андрія Єрмака, керівника Офісу Президента. Захід занепокоєний тим, що посадовець впливає на зовнішню політику та військове планування.

* На сайті Офісу президента зазначено, що Андрій Єрмак здобув освіту в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету  ім. Шевченка за спеціальністю юрист-міжнародник 1995 році.

Разом з тим, з 1991 по 1995 рік Єрмак працював юристом у приватному секторі. Тоді як у 1995 році разом з партнерами заснував ЗАТ “Юридична служба “Б. Е. Р. С. і партнери”.

Згідно з даними загальнодоступної вільної онлайн-енциклопедії Вікіпедія зауважується, що голова ОП не лише здобув ступінь магістра з міжнародного приватного права, але й диплом референта-перекладача англійської мови.

  • Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна може стати членом альянсу, навіть попри триваючу повномасштабну війну.
  • Україна прагне отримати запрошення до НАТО до завершення президентського терміну Джо Байдена. Це, на думку української сторони, стало б важливим політичним сигналом, повідомила посол України при НАТО Наталія Галібаренко.
  • У Силах безпеки та оборони України запроваджено 287 стандартів НАТО, що перевищує показники деяких держав-членів Альянсу.

У РФ, на базі школи № 80 у Хабаровську, створено молодіжне товариство вивчення ідей чучхе, розповів творець товариства, вчитель історії та радник директора з виховання.

Генштаб Росії та Міністерство оборони РФ чинять тиск на Кремль, закликаючи оголосити нову мобілізацію для поповнення військ у війні проти України.

Україна та РФ ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по об’єктах енергетики, повідомляють джерела. Також є інформація, що РФ просить не бити по їхнім НПЗ в обмін на припинення ударів по енергетиці України.

29 жовтня речник сил оборони Півдня України Владислав Волошин повідомив, що на півдні України ворог зібрав близько 200 тисяч солдатів. Ворожі сили включають також окупаційні війська, що перебувають у Криму.

Цього місяця російська армія окупувала 470 км² на сході України, що стало найбільшим приростом території з березня 2022 року.