Міноборони допустило до використання в ЗСУ бойову турель «Таврія» – що вона може
Джерело: Міністерство оборони України
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бойовий модуль “Таврія”. Це дистанційно керована турель, обладнана двома кулеметами, один з яких – великокаліберний.
Оборонне відомство наводить такі характеристики турелі:
- Турель з кулеметами за допомогою системи управління захоплює та супроводжує цілі.
- Може вести прицільний вогонь по рухомих об’єктах.
- Може працювати як удень, так і вночі.
- Весь модуль захищений бронезахистом, що здатний витримувати влучання куль й уламків.
Модуль може встановлюватись на бойові броньовані машини або ж слугувати для оснащення наземних роботизованих платформ.
При встановленні на бронетехніці пульт керування бойовим модулем та монітор оператора розташовано всередині бойової броньованої машини (це забезпечує додатковий захист оператора модуля у бою).
Раніше відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.
Також кодифікували український багі “Варан”. Його основою є силовий каркас для надскладних умов експлуатації. Транспортний засіб підвищеної прохідності призначено для виконання широкого спектра завдань: переміщення особового складу, евакуації поранених, підвезення боєприпасів тощо.
Крім цього, стало відомо, що за дев’ять місяців 2024 року оборонне відомство дозволило для використання у Силах оборони понад 140 безпілотних авіаційних комплексів та 33 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міністерство оборони кодифікувало і дозволило використання безпілотного наземного робота “Тарган”, розробленого українськими інженерами.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
Цього тижня Європейська комісія оприлюднила детальні звіти про кожну країну-кандидата на вступ до ЄС. Цей документ є важливим для держав, які прагнуть інтеграції в європейські структури, адже він слугує своєрідним “аудитом” їхніх зусиль у сфері євроінтеграції.
Австралія передала Україні плануючі авіабомби JDAM-ER після того, як їх зняли з озброєння ВПС Австралії. Бомби виготовили у 2021 році.
В суботу, 2 листопада, окупанти атакували Дніпровський район Дніпропетровської області.
Щодня наші бійці на передовій зазнають важких поранень не лише під час боїв, а й через прицільні атаки ворога. Найпоширеніші з них – осколкові ураження, черепно-мозкові травми, ампутації та інші. Тож військовим часто потрібна невідкладна допомога, але дорога до лікарні може бути занадто довгою. Ба більше, звичайні лікарні не завжди гарантують безпеку, адже часто стають легкими мішенями для ворога.
Станом на 16:00 суботи, 2 листопада, від початку доби на фронті вже відбулося 107 бойових зіткнень.