У Білому домі повідомили, що Зеленський обговорює з Байденом надання Україні ATACMS

Джерело: заява радника президента США з Нацбезпеки Джейка Саллівана на Форумі безпеки в Аспені

У Білому домі повідомили, що президенти України та США – Володимир Зеленський і Джо Байден – обговорюють можливість надання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS.

За словами Саллівана, президенти постійно обговорюють дане питання, проте поки що сказати, яким буде результат перемовин неможливо.

Він додав, що Сполучені Штати не бояться ризикувати, проте допомагають Україні тим озброєнням, яке відповідає стратегічній ситуації на фронті.

Салліван також наголосив, що за час повномасштабної російсько-української війни США надали одну з найбільших допомог Україні в галузі безпеки.

Щодо рішення по ATACMS, то його має ухвалити безпосередньо Джо Байден.

“Ми робимо щось, потім дивимося, як Росія на це відповідає чи не відповідає, робимо наступний крок, дивимося на відповідь чи не відповідь Росії, і це дуже чуйно організований процес… Протягом останніх 16 місяців ми не були статичними, ми змінювалися разом із тим, як змінювалася війна”, – пояснив радник Байдена.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.