Україна випробує естонські ракети ППО для боротьби з безпілотниками
Джерело: Міністерство оборони України
Україна отримає ракети протиповітряної оборони від естонської компанії Frankenburg Technologies для випробувань.
Ці ракети призначені для протидії БПЛА і здатні знищувати цілі на висоті до 2 км. Перші зразки надійдуть найближчими місяцями.
Вони є частиною стратегії допомоги Україні в боротьбі з російською агресією, і, у разі успішних випробувань, їх виробництво може бути організоване в Україні.
“Наша мета – допомогти Україні виграти цю війну. Для цього пропонуємо зразок нової недорогої ракети для збиття повітряних цілей, у першу чергу безпілотних літальних апаратів”, – сказав виконавчий директор Frankenburg Technologies Кусті Салм.
Заступник міністра оборони України Анатолій Клочко підкреслив важливість розширення арсеналу ракетного озброєння та запевнив, що Україна відкрита до співпраці з іноземними виробниками для тестування нових зразків зброї в бойових умовах.
- У ніч на 8 листопада російські окупаційні війська атакували Україну десятками БпЛА і кількома ракетами. Більшість ворожих цілей вдалось збити.
- Уночі 8 листопада російські окупаційні війська вдарили 500-кілограмовими бомбами по двох районах Харкова. Десятки людей поранено, у місті значні руйнування.
- Російські окупанти атакували Одесу ударними безпілотниками. Є жертва та поранені, у місті значні руйнування.
- У Київській області унаслідок російської атаки постраждало четверо осіб. Також пошкоджено будинки та автомобілі.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.