США не поспішають надавати Україні ракети ATACMS, – WP

Джерело: The Washington Post

За словами офіційних осіб США, адміністрація Байдена, принаймні на цей момент, відмовляється надіслати в Україну ракети великої дальності ATACMS.

Наприкінці травня президент США Джо Байден змінив своє раніше рішуче “ні” щодо можливості направити ATACMS в Україну. Через два тижні президент України Володимир Зеленський заявив, що вони з Байденом говорили про ракети на саміті НАТО у Вільнюсі, але рішення не було прийнято.

“Без далекобійної зброї важко не тільки виконувати наступальну місію, а й вести оборонну операцію”, – сказав Зеленський 7 липня на пресконференції в Празі.

ATACMS дозволить українським силам завдавати ударів по найвіддаленіших ділянках фронту.

Раніше Андрій Єрмак, керівник Офісу президента, сказав: 

“Моя відповідь буде дуже простою. На цьому етапі це дуже чітко та зрозуміло. Ми потребуємо і чекаємо на рішення щодо ATACMS”.

Минулого місяця Комітет Палати представників США зі збройних сил включив кошти для посилання ATACMS в Україну в проєкт оборонного бюджету, а Комітет Палати представників у закордонних справах ухвалив двопартійну резолюцію, яка закликає Сполучені Штати “негайно” надати ракети.

“Немає жодних причин давати Україні стільки, щоб пролити кров, але недостатньо, щоб перемогти. Якщо ми збираємося їм допомагати, або йдіть ва-банк, або виходьте”, — сказав член Палати представників США Майкл Маккол.

На думку адміністрації, ATACMS не тільки змінить ситуацію в Україні, але й “обмежить використання HIMARS або GMLR”, — сказав представник оборонного відомства.

“Є дуже обмежена кількість [ATACMS], доступних для експорту, і для відстаней, більших, ніж може досягти GMLR, українці отримали Storm Shadows і SCALPS”, — сказав представник оборони. Цієї осені або взимку Україна також отримає американські GLSDB або бомби малого діаметра наземного запуску.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.