Велика Британія розробила наземні платформи для ракет Brimstone на запит України – Independent
Джерело: Independent
Велика Британія під час війни в Україні, розв’язаної Росією, розробила бронеавтомобіль Wolfram для запуску ракет Brimstone класу “повітря – земля”.
Як розповіли у виданні, Wolfram було створено британськими військовими в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну у відповідь на терміновий запит Києва про допомогу для протистояння російській важкій бронетехніці.
“Реактивні снаряди Brimstone підходили ідеально, але вони запускаються з сучасних літаків, яких в українців немає”, – йдеться в матеріалі.
Зазначається, що британські спеціалісти виготовили мобільну наземну платформу Wolfram, яку можна використовувати для ударів по ворогу з землі. Кілька десятків машин уже перебувають в Україні.
- 20 липня міністр оборони Великої Британії Бен Воллес розповів, що країна вже постачила Україні на 184 тисячі артилерійських снарядів більше, ніж планувала рік тому.
- Уряд Великої Британії заявив у вівторок, 11 липня, що надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет допомоги в розмірі 64,7 мільйона доларів для ремонту техніки.
- Лідер партії “Європейська солідарність” та п’ятий президент України Петро Порошенко в етері телеканалу Sky News подякував Великій Британії за ракети Storm Shadow та інше озброєння для ЗСУ.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.