Бундестаг повторно розгляне питання про передачу Україні Taurus
Джерело: Tagesschau
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив керівник парламентської групи ВДП Крістіан Дюрр.
Уряд США вживає рішучих заходів щодо дозволу використання ракет ATACMS. Німеччина має наслідувати цей приклад і постачити Taurus Україні, – пояснив Дюрр.
Своєю чергою лідер ВДП Крістіан Лінднер також підтримав постачання Taurus.
Канцлер завжди виступав проти самостійних дій. Тепер він опинився в ізоляції. США та решта торують шлях. Німеччина має слідувати за ними, – наголосив Лінднер.
Зауважимо, у Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.
Зауважується, що обговорення відновилося після того, як, згідно з повідомленнями американських ЗМІ, президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по глибині російської території.
Позиція канцлера Німеччини залишається “незмінною”, заявив заступник офіційного представника уряду ФРН Вольфганг Бюхнер. За його словами, Олаф Шольц чітко визначився в цьому питанні і сказав, що не змінить свою позицію.
Тож Шольц йде врозріз із думкою найбільшої опозиційної партії ХДС/ХСС, котра вийшла з правлячої коаліції і навіть свого коаліційного партнера — партії “Зелені”.
Є один важливий аспект: навіть якщо Бундестаг дасть зелене світло на постачання Taurus, це рішення не буде обов’язковим до виконання. Річ у тім, що рішення про постачання окремих видів озброєнь ухвалює не парламент, а Федеральна рада безпеки. А це означає, що останнє слово залишається за Шольцем, котрий якраз очолює цей орган.
Раніше міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок схвально сприйняла пропозицію свого британського колеги колишнього глави МЗС Девіда Кемерона надати Україні нові крилаті ракети шляхом обміну.
Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Німеччина передасть Україні партію з 4 тисяч дронів, оснащених штучним інтелектом, які можуть ефективно вражати цілі на значній відстані.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.