Підсанкційний Усманов знову очолив Міжнародну федерацію фехтування
Джерело: Bloomberg
Російського мільярдера Алішера Усманова у суботу обрали президентом Міжнародної федерації фехтування. Він повернувся на посаду, котру залишив після запровадження санкцій США та Євросоюзу у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
71-річний Усманов, котрий у минулому займався фехтуванням, очолював федерацію з 2008 року та інвестував у розвиток мільйони доларів. У березні 2022 року він призупинив свої обов’язки через санкції, проте оголосив про намір відстоювати “репутацію” у судах, заперечуючи “наклепницькі звинувачення”.
Кандидатуру Усманова підтримали 103 зі 156 країн-членів FIE, включно з кількома державами Євросоюзу. На виборах, що відбулися у столиці Узбекистану Ташкенті, він обійшов шведського бізнесмена та олімпійського фехтувальника Яна Стена Отто Дракенберга, за котрого проголосували 26 делегатів.
Своєю чергою, Федерація фехтування України (ФФУ) та вся українська фехтувальна спільнота засудила рішення конгресу Міжнародної федерації фехтування.
У пресслужбі наголосили, що проведення виборів голови організації на батьківщині підсанкційного російського олігарха в Узбекистані, а також “дострокове поширення керівництвом FIE листа на підтримку Усманова понад 100 національними федераціями” вказало на “наперед написаний сценарій”.
Федерація фехтування України давно зрозуміла, що звернення до совісті, людяності не справляє жодного враження на іноземних спортивних посадовців, – мовиться у повідомленні.
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний також засудив переобрання російського мільярдера узбецького походження Алішера Усманова на пост президента Міжнародної федерації фехтування (FIE).
Глава відомства нагадав, що Росія щоденно, протягом понад тисячі днів бомбить житлові будинки українців, вбиває наших цивільних і спортсменів, нищить спортивні об’єкти.
У такі часи РФ і все, що з нею пов’язане, повинні бути відсторонені від міжнародних організацій. Алішер Усманов — наближений до російського диктатора олігарх, який перебуває під міжнародними санкціями та є спонсором війни проти України. Його повернення на керівну посаду у міжнародному спорті — це пряма зневага до цінностей людяності та спорту, а також до Українців, яких катують та вбивають російські окупанти, – наголосив міністр.
Він заявив, що цей “ганебний факт” є ще одним доказом того, що процеси прийняття рішень в міжнародних спортивних інституціях, їх прозорість та демократичність сьогодні як ніколи мають бути у фокусі уваги суспільства. Додав, що бути за одним столом з представниками країни-терориста неприпустимо.
Бідний закликав міжнародну спільноту спільно робити все можливе, щоб “відновити справедливість та цінності у міжнародному спорті”.
Усманов заснував інвестиційну групу USM, що базується в Росії, та контролює компанію “Металлоінвест”, яка займається видобутком залізної руди. Його статки оцінюють у $13 мільярдів за версією Bloomberg Billionaires Index.
Через санкції Усманов не зможе працювати у швейцарській штаб-квартирі FIE чи відвідувати міжнародні турніри, включно з літньою Олімпіадою 2028 року в Лос-Анджелесі.
Після російського військового вторгнення в Україну в лютому 2022 року Алішер Усманов, як і багато інших російських бізнесменів та політиків, підпав під санкції Євросоюзу, США, Великої Британії, Японії, Канади, Австралії тощо. Рішення обґрунтували тим, що Усманов має “особливо тісні зв’язки” з російським президентом Путіним та “активно підтримує дестабілізацію України”.
У березні 2022 року Алішер Усманов призупинив президентські повноваження у FIE. Тимчасово виконувачем обов’язків президента федерації протягом двох років був представник Греції Еммануель Каціадакіс.
- Вищий суд Євросоюзу відхилив апеляцію російсько-узбецького олігарха Алішера Усманова щодо виключення зі санкційного списку ЄС.
- Раніше у Мін’юсті акцентували, що через Групу USM здійснюється значне сприяння РФ у веденні війни, яке відбувається шляхом сплати податків та зборів до державного бюджету РФ, також у матеріально-технічному забезпеченні, шляхом постачання телекомунікаційних послуг правоохоронним органам та військовим підрозділам збройних сил РФ.
- Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення першої інстанції, а апеляційні скарги фірм російського бізнесмена Алішера Усманова без задоволення.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.
У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.