У Грузії силовики пришли до офісів опозиції. Затримано лідера «Коаліції за зміни» Гварамію

Джерело: грузинська служба “Радіо Свобода”

Грузинські правоохоронці прийшли з обшуками до офісів опозиційних політсил.

Зокрема 4 грудня представники МВС зайшли в офіси політичних партій “Національний рух”, “Гірчі-Дроа”, “Нова”, а також у будинок представників групи активістів.

“Поліціянти проводять обшуки в офісах кількох партій та неурядових організацій. Це спроба залякати опозицію”, – цитує “Інтерфакс” слова лідера “Коаліції за зміни” Нікі Мелія.

За його словами, такі дії влади призведуть до розширення протестів у Грузії.

Згідно з повідомленням, правоохоронці затримали іншого лідера політсили “Коаліція за зміни” Ніку Гварамію та члена коаліції Гелу Хасаю.

Масштабні протести спалахнули в Грузії після заяви прем’єра Іраклія Кобахідзе. Він оголосив про зняття з порядку денного питання відкриття переговорів про вступ країни до ЄС та відмову від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Своєю чергою, президентка країни Саломе Зурабішвілі розцінила це рішення як “конституційний переворот”. Вона назвала себе єдиним законним представником влади у Грузії та закликала громадян протистояти рішенню “Грузинської мрії”.

Згодом, 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, зокрема водометні автомобілі.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Китайське посольство у Сирії закликало своїх громадян якнайшвидше залишити країну через різке загострення безпекової ситуації. 

Жителя північного Китаю ув’язнили за те, що він від нудьги сфабрикував в інтернеті ордер на свій арешт.

5 грудня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що питання про можливу участь військовослужбовців Німеччини у миротворчій місії в Україні після закінчення війни залишається відкритим,

Фінляндія надасть Україні 26-й пакет військової допомоги. Відповідне рішення президент країни Александр Стубб ухвалив сьогодні, 5 грудня.

Нове дослідження, проведене Кембриджським університетом, засвідчило, що літаки мають збільшити час польоту та летіти повільніше, щоб зменшити викиди.