У Грузії силовики пришли до офісів опозиції. Затримано лідера «Коаліції за зміни» Гварамію
Джерело: грузинська служба “Радіо Свобода”
Грузинські правоохоронці прийшли з обшуками до офісів опозиційних політсил.
Зокрема 4 грудня представники МВС зайшли в офіси політичних партій “Національний рух”, “Гірчі-Дроа”, “Нова”, а також у будинок представників групи активістів.
“Поліціянти проводять обшуки в офісах кількох партій та неурядових організацій. Це спроба залякати опозицію”, – цитує “Інтерфакс” слова лідера “Коаліції за зміни” Нікі Мелія.
За його словами, такі дії влади призведуть до розширення протестів у Грузії.
Згідно з повідомленням, правоохоронці затримали іншого лідера політсили “Коаліція за зміни” Ніку Гварамію та члена коаліції Гелу Хасаю.
Масштабні протести спалахнули в Грузії після заяви прем’єра Іраклія Кобахідзе. Він оголосив про зняття з порядку денного питання відкриття переговорів про вступ країни до ЄС та відмову від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
Своєю чергою, президентка країни Саломе Зурабішвілі розцінила це рішення як “конституційний переворот”. Вона назвала себе єдиним законним представником влади у Грузії та закликала громадян протистояти рішенню “Грузинської мрії”.
Згодом, 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, зокрема водометні автомобілі.
Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.
Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- У Тбілісі шостий день поспіль триває акція протесту проти рішення прем’єра країни Іраклія Кобахідзе заморозити початок переговорів щодо вступу Грузії до Євросоюзу.
Прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою. Підозри виникли після його спроби оголосити воєнний стан минулого тижня, що спричинило політичну кризу в країні.
У Сирії в неділю, 8 грудня, по всій країні відбуваються святкові мітинги після оголошення сирійськими повстанцями падіння уряду диктатора Башара Асада.
Президент Сирії Башар Асад, ймовірно, загинув в авіакатастрофі під час втечі з Дамаска. За даними джерел, літак Syrian Air вилетів із Дамаска 8 грудня, коли сирійські повстанці захопили столицю. Спочатку маршрут вів у прибережний регіон, який є оплотом алавітської секти Асада, але потім літак раптово змінив курс і зник із радарів.
У Селятині Чернівецької області чоловік врятував від пожежі шістьох дітей та їхніх батьків.
Сирійські повстанці увійшли до посольства Ірану в Дамаску після того, як озброєні сили опозиції взяли під контроль столицю Сирії. У ЗМІ пишуть, що вони пограбували та викрали майно з посольства.