У Грузії силовики пришли до офісів опозиції. Затримано лідера «Коаліції за зміни» Гварамію
Джерело: грузинська служба “Радіо Свобода”
Грузинські правоохоронці прийшли з обшуками до офісів опозиційних політсил.
Зокрема 4 грудня представники МВС зайшли в офіси політичних партій “Національний рух”, “Гірчі-Дроа”, “Нова”, а також у будинок представників групи активістів.
“Поліціянти проводять обшуки в офісах кількох партій та неурядових організацій. Це спроба залякати опозицію”, – цитує “Інтерфакс” слова лідера “Коаліції за зміни” Нікі Мелія.
За його словами, такі дії влади призведуть до розширення протестів у Грузії.
Згідно з повідомленням, правоохоронці затримали іншого лідера політсили “Коаліція за зміни” Ніку Гварамію та члена коаліції Гелу Хасаю.
Масштабні протести спалахнули в Грузії після заяви прем’єра Іраклія Кобахідзе. Він оголосив про зняття з порядку денного питання відкриття переговорів про вступ країни до ЄС та відмову від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
Своєю чергою, президентка країни Саломе Зурабішвілі розцінила це рішення як “конституційний переворот”. Вона назвала себе єдиним законним представником влади у Грузії та закликала громадян протистояти рішенню “Грузинської мрії”.
Згодом, 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, зокрема водометні автомобілі.
Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.
Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- У Тбілісі шостий день поспіль триває акція протесту проти рішення прем’єра країни Іраклія Кобахідзе заморозити початок переговорів щодо вступу Грузії до Євросоюзу.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц став “античоловіком року” за версією німецької редакції журналу Playboy.
Президенту Південної Кореї Юн Сук Йолю заборонили виїжджати за межі країни. Це рішення ухвалили на вимогу слідчих органів, які розслідують його можливу причетність до неконституційного введення короткочасного воєнного стану.
Британська історикиня Керолайн Біггс закликала Кембриджський університет вибачитися за ув’язнення тисяч жінок протягом майже 350 років.
Репер Jay-Z опинився серед обвинувачених у цивільному позові щодо зґвалтування 13-річної дівчини на вечірці після церемонії вручення нагород MTV Video Music Awards у 2000 році. Позов, який подали у жовтні, спершу стосувався лише Шона “P. Diddy” Комбса.
До Києва з візитами прибули прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал і кандидат на посаду канцлера Німеччини від “Християнсько-демократичного союзу” Фрідріх Мерц.