Шольц назвав «дипломатичною» заяву Бербок щодо відправки німецьких військових в Україну
Джерело: DW
Канцлер Німеччини Олаф Шольц на нинішньому етапі виключив участь військових Бундесверу в Україні, назвавши нещодавню заяву глави МЗС Анналени Бербок “дипломатичною відповіддю” на гіпотетичне запитання.
Це питання “не розглядається”, уточнив канцлер під час виступу перед депутатами Бундестагу. Він додав, що має єдність у цій позиції з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок та міністром оборони Борисом Пісторіусом.
Напередодні, під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, міністерка закордонних справ Анналена Бербок зауважила, що німецькі військові можуть бути залучені в Україні у складі миротворчої місії, якщо буде досягнута домовленість про припинення вогню і контроль за її виконанням.
За її словами, окрім членства у НАТО гарантією безпеки України може стати присутність іноземних військових у ролі миротворців, які б забезпечували припинення вогню між сторонами.
Коментуючи заяву Бербок, канцлер Шольц назвав її слова спробою “дипломатичної відповіді” на “гіпотетичне питання”.
Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.
Згодом високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.
Днями п’ятеро французьких депутатів від різних політичних груп звернулися до міністра оборони країни Себастьяна Лекорню із закликом відправити військових інструкторів в Україну.
Також президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
У червні стало відомо, що Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.
У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.
- Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру, сказав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі у газетній статті, участь в написанні якій брав також його колега Жан-Ноель Барро.
- Франція має намір спорядити Силам оборони України шість винищувачів Mirage 2000-5F спільно з додатковими бомбами AASM. Раніше Париж анонсував передачу лише трьох літаків.
- Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей. Літаки зможуть нести ракети класу “повітря-земля”.
Дмитро Литвин заперечив, що в Офісі Президента готують мобілізацію громадян з 18 років.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп повідомив, що країни надасть Україні 22 мільйони євро на проєкти у сфері оборони та безпеки.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 грудня. На даний час відбулося 156 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському та Курахівському напрямках.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заперечив поширену раніше інформацію у ЗМІ, що його представник у Києві та Київській області заявив про “майже повністю викорінення так званої бусифікації”.
4 грудня Папа Римський Франциск зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Ватикані, де обговорив повномасштабну війну РФ проти України, зосередившись на гуманітарній ситуації та зусиллях на “сприянні миру в регіоні”.