Шольц назвав «дипломатичною» заяву Бербок щодо відправки німецьких військових в Україну

Джерело: DW

Канцлер Німеччини Олаф Шольц на нинішньому етапі виключив участь військових Бундесверу в Україні, назвавши нещодавню заяву глави МЗС Анналени Бербок “дипломатичною відповіддю” на гіпотетичне запитання.

Це питання “не розглядається”, уточнив канцлер під час виступу перед депутатами Бундестагу. Він додав, що має єдність у цій позиції з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок та міністром оборони Борисом Пісторіусом.

Напередодні, під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, міністерка закордонних справ Анналена Бербок зауважила, що німецькі військові можуть бути залучені в Україні у складі миротворчої місії, якщо буде досягнута домовленість про припинення вогню і контроль за її виконанням.

За її словами, окрім членства у НАТО гарантією безпеки України може стати присутність іноземних військових у ролі миротворців, які б забезпечували припинення вогню між сторонами.

Коментуючи заяву Бербок, канцлер Шольц назвав її слова спробою “дипломатичної відповіді” на “гіпотетичне питання”.

Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.

Згодом високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.

Днями п’ятеро французьких депутатів від різних політичних груп звернулися до міністра оборони країни Себастьяна Лекорню із закликом відправити військових інструкторів в Україну.

Також президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У червні стало відомо, що Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

У Закарпатській області викрито схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Румунії. Організатором виявився 32-річний мешканець Рахівського району, який пропонував свої послуги за суму від 6 до 10 тисяч доларів.

Правоохоронці Австрії виявили та арештували майно, яким користувалися підозрювані учасники злочинної організації. Її очолював ексголова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко. Зокрема, йдеться про автомобілі преміумкласу.

Президент Литви Гітанас Науседа запевняє, що Європейському Союзу необхідно мати чіткішу політику проти Росії. Однак цього не вдастся зробити, поки Захід не підійде принципово до економічних відносин з країною-агресором.

З 12 грудня, місто Покровськ, що на Донеччині, відключать від газопостачання через “загострення ситуації, повʼязаної з повномасштабним вторгненням Російської Федерації”.

Активісти руху спротиву “Жовта Стрічка” повідомляють, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області, зокрема в Донецьку, Чистяковому (Торезі) та Сніжному, ситуація з постачанням води у будинки – критична.