Перед посольствами Єгипту та Туреччини у Данії відбулися акції зі спаленням Корану
Джерело: Reuters
25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.
Данія та Швеція заявили, що висловлюють жаль з приводу спалення священної книги ісламу, але не можуть запобігти цьому згідно з правилами захисту “свободи слова”. Натомість минулого тижня протестувальники в Іраку підпалили посольство Швеції в Багдаді.
Демонстрація у Копенгагені групи “данських патріотів” відбулася після спалення Корану, яке група влаштувала 24 липня і минулого тижня перед посольством Іраку. За минулий місяць у Швеції сталося два таких інциденти.
24 липня МЗС Іраку закликало владу країн ЄС “швидко переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації” на тлі спалення Корану.
24 липня Туреччина заявила, що рішуче засуджує “підлий напад” на Коран, і закликала Данію вжити необхідних заходів для запобігання цьому “злочину на ґрунті ненависті” проти ісламу.
25 липня Міністерство закордонних справ Єгипту викликало тимчасового повіреного у справах Швеції, аби засудити акцію зі спалення.
Данія засудила підпали як “провокаційні та ганебні дії”, але заявляє, що не має повноважень блокувати демонстрантів.
Так, 25 липня, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що він “провів конструктивну телефонну розмову” з главою МЗС Іраку Фуадом Хуссейном. Сторони обговорили двосторонні відносини і спалення Корану.
Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.
Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.
- 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада, підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
- Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
- Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.
У неділю, 28 липня, у Львові відбулося прощання з народним депутатом IX скликання Ярославом Рущишиним, який загинув у ДТП на Івано-Франківщині ввечері 24 липня. Церемонія поховання розпочалася о 10:30 у храмі Святої Софії-Премудрості Божої на території Українського католицького університету.
У понеділок вранці невідомий безпілотник, імовірно з території Білорусі, перетнув повітряний простір Литви. Його востаннє бачили поблизу Вільнюса на висоті близько 200 метрів. Про це повідомив представник Національного центру кризового управління Дарюс Бута.
На Волині Служба безпеки України затримала агента білоруського КДБ, який шпигував за українськими військовими поблизу північного кордону. За даними слідства, 24-річний місцевий мешканець, що не мав постійної роботи, шукав “легкі гроші” в Telegram і натрапив на пропозицію співпраці з білоруськими спецслужбами.
Жителі тимчасово окупованих міст – Донецька, Мелітополя, Луганська, Севастополя, Сімферополя, Бахчисарая та Генічеська – долучилися до тихої акції памʼяті на честь загиблих внаслідок теракту в Оленівці.
Адміністрація Дональда Трампа готує нові правила, щоб перешкодити Китаю обходити американські мита, але ці дії можуть завдати шкоди самим США – зірвати ланцюги постачання, збільшити витрати бізнесу та заплутати торгівлю ще більше.