Колишнього литовського політика заарештували за шпигунство на користь Росії
Джерело: lrt.lt
Правоохоронні органи завершили досудове розслідування, розпочате у справі про шпигунство проти Литви. Підозри в шпигунстві на користь Росії цього року було пред’явлено колишньому члену партії консерваторів із Шяуляя, учаснику організацій депортованих Едуарду Манову, підтвердили два джерела.
Додаткову інформацію Генеральна прокуратура і Департамент державної безпеки представили на пресконференції 9 грудня. Головний прокурор департаменту боротьби з організованою злочинністю та корупцією Артурас Урбяліс заявив про завершення успішного розслідування.
Встановлено, що особа, яка належала до партії “Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи” та Спілки депортованих і політичних в’язнів, маючи подвійне громадянство Литви та Росії, збирала інформацію та передавала її російським службам.
Стосовно підозрюваного застосували найсуворіший запобіжний захід – він перебуває під арештом із січня 2024 року.
За словами прокурора, підозрюваний – літній засланець, який приїхав до Литви “із завданням” і здійснював свою діяльність приблизно з 2018 року. Він не має робочих відносин із литовськими установами, додав Урбяліс.
Заступник директора ДДБ Ремігіюс Брідікус зазначив, що підозрюваний — спеціально підготовлена російськими спецслужбами особа, яка використовувала складне обладнання для комунікації.
Ми були здивовані складністю та різноманітністю використаних засобів, — зауважив Брідікус.
Прізвище підозрюваного прокуратура не розголошує, справу ще не передано до суду. За словами прокурора, триває ідентифікація осіб, які могли бути його спільниками.
Тоді як за словами голови партії консерваторів Радвіле Моркунайте-Мікуленене, якщо прокуратура підтвердить, що підозрюваний саме Манов, то його виключать з партії “Союз Вітчизни — Християнські демократи Литви”, передає Delfi.
За її словами, Манов перебуває у партії з 2005 року і є її активним членом.
- Офіс генерального прокурора Швейцарії розслідує справу російського дипломата та двох інших осіб, яких підозрюють у шпигунстві.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
-
В Австралії арештували подружжя росіян за підозрою у шпигунстві.
-
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
-
У вівторок, 5 листопада, польська прокуратура висунула звинувачення двом чоловікам у справі про співпрацю з білоруськими спецслужбами.
В Одесі жінка з дитиною випали з вікна 16-го поверху, дитина шпиталізована.
Дональд Трамп повідомив, що наказав радникам знищити Іран, якщо на нього скоять замах.
5 лютого до України з візитом прибув міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.
У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.