Уряд хоче прибрати російську та білоруську з переліку «мов меншин»
Джерело: Тараc Мельничук
Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.
Законопроєкт пропонує оновити назву та положення закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, а також внести зміни до законів “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа”. Замість терміну “мови меншин” планується використовувати “міноритарні мови”, що відповідає новому офіційному перекладу Хартії.
Документ також передбачає перегляд переліку мов, які підпадають під особливий режим підтримки та захисту відповідно до Хартії. У цей перелік пропонується включити болгарську, гагаузьку, кримськотатарську, новогрецьку, німецьку, польську, румунську, словацьку, угорську, чеську та іврит.
Відповідно російська та білоруська мови більше не будуть вважатися такими, що потребують окремого захисту або підтримки в межах положень Хартії.
- Залізничні квитки в Україні більше не містять дубляж російською мовою. Тепер інформація на проїзних документах буде подаватися українською та англійською
Режисер культових фільмів “Сам удома” Кріс Коламбус розкрив подробиці про роботу батьків героя Маколея Калкіна, подружжя Маккаллістерів, завдяки якій вони змогли придбати свій розкішний будинок.
Тимчасово відсторонений від обов’язків президента Південної Кореї Юн Сок Йоль вдруге не з’явився на виклик спеціальної слідчої групи. Допит, запланований на середу, 25 грудня, о 10:00 у місті Квачхон, провінція Кьонґідо, не відбувся.
У вівторок, 24 грудня, Санта-Клаус вирушив у навколосвітню подорож, щоб доставити подарунки дітям в усьому світі.
Російські окупанти намагаються прорвати оборону міста Покровськ, що на Донеччині. Ворог хоче зайти з флангів, щоб уникнути фронтального штурму міста.
Зранку 25 грудня українці отримували фейкові повідомлення про нібито заборгованість перед компанією “Нова пошта”. Кіберзлочинці намагаються ввести в оману отримувачів. “Нова пошта” запевняє, що ці повідомлення не мають жодного відношення до її діяльності та закликає бути пильними.