Уряд хоче прибрати російську та білоруську з переліку «мов меншин»

Джерело: Тараc Мельничук

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.

Законопроєкт пропонує оновити назву та положення закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, а також внести зміни до законів “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа”. Замість терміну “мови меншин” планується використовувати “міноритарні мови”, що відповідає новому офіційному перекладу Хартії.

Документ також передбачає перегляд переліку мов, які підпадають під особливий режим підтримки та захисту відповідно до Хартії. У цей перелік пропонується включити болгарську, гагаузьку, кримськотатарську, новогрецьку, німецьку, польську, румунську, словацьку, угорську, чеську та іврит.

Відповідно російська та білоруська мови більше не будуть вважатися такими, що потребують окремого захисту або підтримки в межах положень Хартії.

Триває 1162-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 951 тисячу осіб.

Пізно ввечері 29 квітня війська РФ масовано атакували Харків та Дніпро ударними безпілотниками. У містах значні руйнування, є загиблий та поранені.

30 квітня відзначають Всесвітній день мобільності та доступності, Міжнародний день джазу, День зачіски та День джинсів (День деніму). Християни сьогодні вшановують апостола Якова.

За даними синоптиків у середу, 30 квітня, на більшій території країни очікується суха та тепла погода.

29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запровадить програму підтримки виробників бавовнику у трьох областях. Передбачена виплата становитиме 10 тисяч гривень за гектар.