Скільки Україна витратила на утримання полонених окупантів – відповідь Рахункової палати

Джерело: Рахункова палата

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ з початку повномасштабного вторгнення.

Україна, згідно з Женевськими конвенціями, змушена утримувати російських військовополонених. Оскільки у 2022 році не було спеціальних умов для цього, уряд організував систему їх утримання під управлінням Міністерства юстиції.

З березня 2022 по червень 2024 року Мін’юст створив 4 табори для полонених та організував їхнє розміщення, охорону і медичне забезпечення в більш ніж 50 установах.

За підрахунками, на це витрачено 294,2 млн гривень. Водночас значну допомогу надали благодійні організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Аудит виявив, що Мін’юсту слід краще планувати перепрофілювання установ для полонених, зокрема враховуючи те, як їх зможуть використовувати після війни.

Рахункова палата рекомендувала посилити контроль за витратами на утримання полонених і забезпечити прозорість у використанні коштів.

“Ми надали рекомендації, виконання яких дасть змогу документально підтвердити витрати України на утримання військовополонених, що стануть частиною фінансових претензій до держави-агресора у майбутньому. Наші докази щодо цього мають бути вагомими та неспростовними”, – зазначив відповідальний за проведення контрольного заходу член Рахункової палати Кирило Клименко.

  • Оборонець Маріуполя Володимир Іванов, який провів у російському полоні 895 днів, розповів в інтерв’ю “Укрінформу”, що наглядачі у колоніях змушували полонених українських військових вивчати імена дітей з Донецької та Луганської областей, яких буцімто вбили ЗСУ.
  • Після більш ніж року пошуків, родина повернула тіло загиблого Івана Макарова, який потрапив у російський полон. Офіційною причиною смерті визнали серцеву недостатність та кахексію, проте на тілі знайшли численні порізи та гематоми.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.

У ніч на 21 липня російські війська завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні. Загалом ворог випустив 450 повітряних цілей.

У різних областях України проходять обшуки в співробітників НАБУ в межах спецоперації з “нейтралізації російського впливу” на бюро.

У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.