Скільки Україна витратила на утримання полонених окупантів – відповідь Рахункової палати
Джерело: Рахункова палата
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ з початку повномасштабного вторгнення.
Україна, згідно з Женевськими конвенціями, змушена утримувати російських військовополонених. Оскільки у 2022 році не було спеціальних умов для цього, уряд організував систему їх утримання під управлінням Міністерства юстиції.
З березня 2022 по червень 2024 року Мін’юст створив 4 табори для полонених та організував їхнє розміщення, охорону і медичне забезпечення в більш ніж 50 установах.
За підрахунками, на це витрачено 294,2 млн гривень. Водночас значну допомогу надали благодійні організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Аудит виявив, що Мін’юсту слід краще планувати перепрофілювання установ для полонених, зокрема враховуючи те, як їх зможуть використовувати після війни.
Рахункова палата рекомендувала посилити контроль за витратами на утримання полонених і забезпечити прозорість у використанні коштів.
“Ми надали рекомендації, виконання яких дасть змогу документально підтвердити витрати України на утримання військовополонених, що стануть частиною фінансових претензій до держави-агресора у майбутньому. Наші докази щодо цього мають бути вагомими та неспростовними”, – зазначив відповідальний за проведення контрольного заходу член Рахункової палати Кирило Клименко.
- Оборонець Маріуполя Володимир Іванов, який провів у російському полоні 895 днів, розповів в інтерв’ю “Укрінформу”, що наглядачі у колоніях змушували полонених українських військових вивчати імена дітей з Донецької та Луганської областей, яких буцімто вбили ЗСУ.
- Після більш ніж року пошуків, родина повернула тіло загиблого Івана Макарова, який потрапив у російський полон. Офіційною причиною смерті визнали серцеву недостатність та кахексію, проте на тілі знайшли численні порізи та гематоми.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.