«Це велике випробування»: офіційні особи США про спробу України розірвати сухопутний коридор Росії до Криму

Джерело: The New York Times

Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.

За словами двох представників Пентагону, головним напрямком українського контрнаступу зараз відбувається на південному сході. Водночас посадовці наголосили, що тисячі українських воїнів, підготовлені західними союзниками, досі не задіяні у контрнаступі.

У російському міноборони повідомили про масований штурм ЗСУ та запеклі бої на південь від Оріхова (Запорізька область) – майже за 100 км від Азовського моря.

За інформацією окупантів, у штурмі брали участь українські військові, підготовлені за кордоном, оснащені 100 бронемашинами, зокрема німецькими Leopards та американськими Bradley.

Своєю чергою українські військові на південному фронті 26 липня повідомили, що постійно відтісняють російських окупантів, проте це відбувається повільно, без серйозних проривів.

Причина – мінні поля, артилерійські та авіаудари росіян.

Українські офіційні особи повідомили офіційним особам США, що збільшені українські сили спробують просунутися на південь через російські мінні поля та інші укріплення в напрямку міста Токмак і, якщо це вдасться, до Мелітополя, поблизу узбережжя.

Їхня мета – розірвати так званий сухопутний коридор між окупованою частиною України та Кримським півостровом або принаймні просунутися настільки далеко, щоб поставити стратегічно важливий півострів у зону дії української артилерії.

У разі успіху нова операція може тривати від одного до трьох тижнів, повідомили українські посадовці у Вашингтоні.

Однак після початку контрнаступу на початку червня мало що пішло за планом, і офіційні особи Білого дому та Пентагону заявили, що з великим інтересом спостерігають за активізацією.

“Це велике випробування”, — сказав один високопосадовець США на умовах анонімності.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.