Китайські хакери зламали санкційний департамент Мінфіну США — WP

Джерело: The Washington Post

Хакери, яких пов’язують із китайським урядом, зламали службу Міністерства фінансів США, що відповідає за впровадження економічних санкцій проти іноземних держав і осіб. Йдеться про Управління з контролю за іноземними активами (OFAC), яке є одним із ключових інструментів Сполучених Штатів у забезпеченні національної безпеки.

Окрім OFAC, хакерська атака торкнулася також Офісу міністра фінансів і Управління фінансових досліджень. За попередньою інформацією, вони отримали до несекретних документів. Утім, навіть така інформація може мати стратегічну цінність для уряду Китаю, адже вона розкриває аспекти обговорень і планів щодо введення санкцій.

Інцидент виявили після зламу підрядника програмного забезпечення BeyondTrust, який обслуговує Міністерство фінансів. Внаслідок компрометації ключа безпеки хакери отримали доступ до низки робочих станцій Казначейства, хоча комп’ютер міністра фінансів Джанет Єллен залишився неушкодженим.

Міністерство фінансів не коментує ситуацію, а китайське Міністерство закордонних справ заперечило причетність до злому, назвавши звинувачення “безпідставними”.

Порушення безпеки є частиною ширшої тенденції, пов’язаної з хакерськими атаками, спрямованими на отримання даних від урядових установ і приватного сектора США. Раніше китайські хакери вже зламували системи критичної інфраструктури США, залишаючи доступ для можливого використання в майбутніх конфліктах.

Адміністрація США працює над посиленням кібербезпеки, зокрема через стандартизацію вимог для критично важливих секторів економіки. Однак проблема залишається актуальною, адже навіть застарілі ключі безпеки, як-от у випадку масштабного злому Microsoft минулого року, стають вразливістю для державних систем.

Експерти наголошують, що викрадена інформація з OFAC могла б бути використана для передбачення та уникнення санкцій Китаєм, а також виявлення потенційних цілей. Нині уряд США оцінює повний масштаб і наслідки порушення.

  • 19 грудня відбулась наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.