Росіяни зменшують використання бронетехніки на активних ділянках фронту – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.

“Російські війська значно зменшили використання бронетехніки та механізованих атак на Курахівському напрямку після значних втрат техніки у жовтні та листопаді 2024 року. Речник української бригади, яка діє на цьому напрямку, заявив 3 січня, що росіяни перейшли до переважного використання піхоти для атак у цьому районі, застосовуючи бронетехніку здебільшого як вогневу підтримку піхотних штурмів”, – йдеться у звіті.

Напередодні видання The New York Times повідомило, що український підполковник вказав на частіше використання російськими військами електричних скутерів, мотоциклів і квадроциклів під час штурмів на сході України. Це може бути частиною зусиль російських військових з компенсації втрат бронетехніки.

Як зазначається, російські атаки поблизу середніх за розміром населених пунктів, таких як Курахове та Покровськ, можуть бути менш сприятливими для застосування бронетехніки ніж у невеликих населених пунктах та відкритих полях, де окупанти просувалися протягом більшої частини 2024 року.

“Російські армійці можуть скоротити використання бронетехніки на Курахівському та Покровському напрямках, якщо російське командування прагне переозброїти передові частини, водночас утримуючись від відведення підрозділів для відпочинку та відновлення. Така тактика може ще більше сповільнити просування російських підрозділів на пріоритетних ділянках фронту”, – зауважили у звіті.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.