Пісторіус просить союзників зберегти формат «Рамштайн»

Джерело: Tagesschau

9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.

На тлі зміни влади в США Пісторіус виступив за продовження контактної групи з Україною.

Мовиться про збереження цього формату, — сказав Пісторіус на базі ВПС США в Рамштайні.

Результати, досягнуті на сьогодні у так званому форматі Рамштайн, “повинні тепер надихати нас докладати всіх зусиль для того, що має відбутися”, додав він.

Раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” може стати останньою зустріччю такого формату.

Захід мали б провести 12 жовтня 2024 року, але перенесли через те, що президент США Джо Байден скасував запланований візит за кордон.

Тоді Байден скасував поїздки до Німеччини та Анголи, щоб спостерігати за підготовкою до урагану “Мілтон” і діями з надання допомоги постраждалим від минулого урагану.

2 грудня очільник Міноборони Рустем Умєров обговорив підготовку до нового “Рамштайну” з главою Пентагону Ллойдом Остіном.

Станом на сьогодні відбулося 25 засідань у форматі “Рамштайн”.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.

Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.