Пісторіус просить союзників зберегти формат «Рамштайн»

Джерело: Tagesschau

9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.

На тлі зміни влади в США Пісторіус виступив за продовження контактної групи з Україною.

Мовиться про збереження цього формату, — сказав Пісторіус на базі ВПС США в Рамштайні.

Результати, досягнуті на сьогодні у так званому форматі Рамштайн, “повинні тепер надихати нас докладати всіх зусиль для того, що має відбутися”, додав він.

Раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” може стати останньою зустріччю такого формату.

Захід мали б провести 12 жовтня 2024 року, але перенесли через те, що президент США Джо Байден скасував запланований візит за кордон.

Тоді Байден скасував поїздки до Німеччини та Анголи, щоб спостерігати за підготовкою до урагану “Мілтон” і діями з надання допомоги постраждалим від минулого урагану.

2 грудня очільник Міноборони Рустем Умєров обговорив підготовку до нового “Рамштайну” з главою Пентагону Ллойдом Остіном.

Станом на сьогодні відбулося 25 засідань у форматі “Рамштайн”.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.