Депутати Гренландії одностайно відкидають ідею Трампа про приєднання до США

Джерело: dr.dk

Усі п’ять партій парламенту Гренландії висловилися проти ідеї обраного 47-м президентом США Дональда Трампа приєднати острів до США. Вони заявили про прагнення незалежності.

Попри неодноразові заяви Трампа про бажання приєднати Гренландію до США, місцеві політики вважають таку перспективу неприпустимою. Всі п’ять партій, представлених у парламенті Гренландії, відкидають ідею стати частиною Сполучених Штатів.

Я не хочу бути частиною США. Я хочу незалежну Гренландію, — заявила Маріане Павіасен, спікерка правлячої партії IA.

Вона пояснила свою позицію, посилаючись на історію: “Ми ніколи не мали можливості самостійно вирішити, хто володітиме нашою землею. Данія захопила нашу землю ще в 1721 році. Ця історія не повинна повторитися. Ми не хочемо бути частиною іншої країни. Ми — Гренландія, і хочемо, щоб нас поважали як окрему націю”.

Дональд Трамп нещодавно заявив, що Гренландія має стратегічне значення для національної безпеки США, і пообіцяв вжити заходів проти Данії, якщо вона не віддасть територію Сполученим Штатам.

Однак політики Гренландії відкидають такі заяви.

Гренландія хоче стати незалежною. Ми не хочемо просто передаватися США чи будь-кому іншому. Ми хочемо бути господарями в своєму домі, — зазначив Ерік Єнсен, лідер соціал-демократичної партії Siumut.

Решта депутатів також категорично відкидають ідею приєднання до США.

Ми хочемо співпрацювати зі США, але не будемо частиною цієї країни, — додав Акуалу Єріміасен, лідер правої партії Atassut.

Своєю чергою, Пеле Броберг, лідер найбільшої опозиційної партії Налерак, також наголосив: “Ніхто не має боятися, що нас продадуть США. Трамп просто дуже хоче Гренландію, але для нас це не питання про те, щоб бути товаром на продаж”.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.