Євросоюз не підтримує прагнення США конфіскувати $300 млрд заморожених активів РФ – CNN

Джерело: CNN

За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.

За повідомленням двох джерел з адміністрації президента США Джо Байдена, чинна влада вдається до останньої відчайдушної спроби конфіскувати російські активи, як важіль впливу на Росію щодо війни проти України.

Помічники Байдена намагались запевнити європейських союзників підтримати переказ заморожених активів РФ на новий рахунок, який розблокують лише у випадку мирної згоди між Росією та Україною. Більшість заморожених активів РФ перебуває саме на рахунках європейських банків.

За словами джерела, арешт активів стане простим посланням Кремлю, що “якщо ви хочете повернути свої гроші, вам доведеться прийти та розмовляти”.

Адміністрація Байдена тісно обговорювала це питання з майбутньою адміністрацією обраного на пост президента США Дональда Трампа, зокрема з кандидатом на пост держсекретаря Марко Рубіо та обраним на пост радника з нацбезпеки Майком Волцом.

Джерела стверджують, що соратники Трампа загалом підтримали такий крок, вважаючи, що вилучення коштів стимулює Росію до перемовин, зокрема на тлі бажань нового президента США якнайшвидше завершити війну.

Та не підтримують ці намагання у Європі, яка остерігається, що конфіскація російських активів буде порушенням міжнародного права.

Понад рік американські посадовці намагались розвінчати страхи ЄС і використати заморожені кошти на користь України.

Одним з рішень стала угода країн G7 про використання доходів заморожених активів РФ, які щорічно приносять близько 5 млрд доларів. Відтак, ухвалено рішення про  надання Україні 50 млрд доларів кредиту, який погашатимуть саме з цих доходів.

До зміни влади у США залишається тиждень, але Європа й надалі скептично ставиться до ідеї конфіскації російських активів, тому малоймовірно, що до інавгурації Трампа адміністрація Байдена встигне досягти угоди з ЄС у цьому питанні.

У США припускають, що підтримати їхню ідею може кандидат на пост канцлера Німеччини від партії Християнсько-демократичний союз Фрідріх Мерц.

Білий дім давно підтримує ідею конфіскації заморожених активів РФ для фінансування відновлення України після війни. На нещодавніх зустрічах Байден порушував це питання з лідерами G7.

Байден також хотів обговорити цю ідею минулого тижня у Римі з італійською прем’єр-міністеркою Джорджою Мелоні та президентом України Володимиром Зеленським, однак через пожежі у Лос-Анджелесі йому довелось скасувати візит до Італії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.

За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.