Угорщина закликала ЄС поспілкуватись з Трампом перед тим, як продовжити санкції проти РФ
Джерело: Reuters
В Угорщині закликали Євросоюз перед ухваленням рішення про продовження санкцій проти РФ поспілкуватись з обраним президентом США Дональдом Трампом.
За словами міністра Угорщини зі справ ЄС Яноша Бока, Будапешт ще не визначився, підтримувати продовження антиросійських санкцій чи ні.
ЄС повинен продовжити санкції проти РФ за повномасштабне вторгнення в Україну наприкінці січня. Однак Бока вважає, що спершу боку потрібно поспілкуватись з новою адміністрацією Трампа.
“Я думаю, цілком природньо, що перед тим як ми ухвалимо рішення про продовження санкцій ще на шість місяців, ми запитаємо нову адміністрацію США, як вони бачать майбутнє режиму санкцій”, – сказав угорський міністр.
Він додав, що Угорщина оголосить про свою позицію щодо санкцій виключно після того, як дізнається про позицію Сполучених Штатів.
Євросоюз з 24 лютого 2022 року запровадив 15 пакетів санкцій проти Росії. Зараз блок працює над ухваленням 16 пакета.
Чинні санкції ЄС запроваджують на шість місяців і щоразу продовжують на такий же термін. Для ухвалення та продовження санкцій потрібна згода всіх 27 країн-членів блоку.
- Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.