Суд зобов’язав Миколаївську міськраду звести лінію сортування сміття
Джерело: пресслужба Миколаївської обласної прокуратури
Верховний Суд підтримав позицію прокуратури щодо вжиття Миколаївською міською радою заходів задля розв’язання проблеми поводження з побутовими відходами.
ВС визнав обґрунтованими доводи Спеціалізованої екологічної прокуратури Миколаївської обласної прокуратури, залишивши в силі рішення П’ятого апеляційного адміністративного суду, яким задоволено апеляційну скаргу прокуратури та визнано протиправною бездіяльність Миколаївської міської ради, – зазначили у повідомленні.
Так, суд зобов’язав міську раду побудувати лінію сортування твердих побутових відходів, розробити проєкт рекультивації існуючого полігону, створити проєкт будівництва нового полігону твердих побутових відходів.
Зауважується, що підставою для подання позову стало невиконання міською радою Міської цільової програми поводження з побутовими відходами, затвердженої у 2019 році. Це призвело до завершення експлуатаційного терміну існуючого полігону, який функціонує з 1972 року і вже вичерпав свої можливості у 2022 році.
Однак, попри рішення суду, міська рада подала касаційну скаргу до Верховного Суду України, намагаючись уникнути виконання зобов’язань. Завдяки принциповій позиції прокуратури вжито важливих кроків для розв’язання екологічної проблеми, яка зачіпає інтереси всіх жителів міста та регіону, – додали у повідомленні.
Зауважимо, Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.
У січні, під час воркшопу, організованого Міндовкіллям спільно з урядом Швеції, стало відомо, що Швеція готова сприяти реалізації реформи управління відходами в Україні.
Раніше ми повідомляли, що в Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ – відтак нові правила мають повністю відповідати європейським стандартам та сприяти підтриманню стану екологічної безпеки. Міндовкілля вже розробило відповідний документ, який встановлюватиме європейські вимоги до полігонів та сміттєзвалищ. Його неодноразово обговорювали з експертами, громадськістю та учасниками ринку.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.