Німеччина фіксує втручання Росії у вибори на користь ультраправих

Джерело: Reuters

Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.

Згідно з дослідженням, протягом місяця на платформі X (раніше Twitter) зафіксовано сотні публікацій німецькою мовою, які відповідають ознакам кампанії Doppelgaenger. Ця кампанія, створена після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, поширює фальшиві новини та маніпулятивний контент для підриву підтримки України серед західних країн.

Дезінформаційні публікації критикують партію “Зелених” канцлера Олафа Шольца за підтримку України та консерваторів за ненадійність, тоді як AfD зображують у позитивному світлі. Їх поширюють через мережі ботів і фейкові акаунти. За оцінками CeMAS, такі дописи отримали понад 2,8 мільйона переглядів.

Федеральне управління захисту конституції Німеччини (BfV) заявило, що у відповідь на спроби іноземного втручання створило спеціальну групу для протидії подібним загрозам.

Нагадаємо, Німеччина є другим найбільшим донором України, надаючи їй значну фінансову та військову підтримку. Це викликає агресивну реакцію з боку Москви, яка прагне впливати на західні країни через дезінформацію та маніпуляції.

Довідка. Альтернатива для Німеччини – націоналістична та право-популістська проросійська політична партія Німеччини. Основну ідеологію партії спрямовано проти євроінтеграції та проти імміграції іноземців. Партію засновано 6 лютого 2013-го на хвилі єврокризи як партію єврокритиків.

  • В німецькому місті Рівза розпочались протести через з’їзд правоекстремістської партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD).
  • Європейський союз розглядає можливість покарати Ілона Маска за його ймовірне втручання у вибори у Німеччині.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.

Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.

У Росії скаржаться, що українські безпілотники завдали удару по нафтобазі “Роснефти” у місті Ліски Воронезької області.

20 січня президент Володимир Зеленський назвав інавгурацію новообраного глави США Дональда Трампа днем ​​змін і сподівань на “розв’язання багатьох проблем, зокрема глобальних викликів”.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що інформація про загибель у Кривому Розі данського інструктора F-16 під час ракетного удару – черговий фейк російської пропаганди.