Трамп дав завдання Келлогу завершити російсько-українську війну за 100 днів – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
Президент США Дональд Трамп доручив своєму спецпредставнику з питань України та Росії Кіту Келлогу завершити війну упродовж 100 днів.
При цьому у виданні зазначають, що майже ніхто не вірить у те, що Келлог зможе виконати це завдання. Насамперед не вірять у це росіяни.
За їхніми словами, призначення Келлога на роль спецпосланця є першим кроком до мирних перемовин, які Трамп хоче контролювати особисто. Але досягти угоди з президентом РФ Володимиром Путіним буде набагато важче, аніж обіцяв Трамп у межах передвиборчої кампанії.
Трамп заявляв, що може покласти край війні за добу і навіть до того, як офіційно стане президентом США.
Але цього не сталось. Щобільше, у день інавгурації Трампа Путін дав зрозуміти, що він не поспішає завершити війну проти України.
Трамп натомість у перший день на посаді заявив, що Путін знищує Росію і навіть припустив, що запроваджуватиме нові санкції проти РФ, якщо Кремль відмовлятиметься від перемовин.
Келлог у ролі спецпредставника Трампа, консультуватиме його щодо перемовин між Україною та Росією. Проте незрозуміло, чи потрібно Трампу багато порад щодо цього питання.
Джон Болтон, колишній радник Трампа з нацбезпеки у Білому домі, сказав, що чув як Трамп хвалив Келлога, тому що він “ніколи не висловлює свою думку, поки я не попрошу”.
Військовий досвід Келлога може бути важливим для Трампа, оскільки він також думає над тим, чи потрібно продовжувати надавати Україні допомогу.
Але Келлог ніколи не був дипломатом, і дехто вважає, що у реальних перемовинах він не братиме участі.
“Трамп насолоджується його компанією і бачить у ньому відданого хлопця, але він ніколи не мав жодного вагомого політичного впливу. Він точно не придумає нічого, що відхилялось би від того, де перебуває голова Трампа”, – сказав експрацівник Ради нацбезпеки при адміністрації Трампа у 2017-2021 роках.
Келлог, ветеран, який має звання генерал-лейтенанта, останнім часом публічно підтримує ідею, що США можуть допомогти Україні досягти успіхів на фронті. Він підтримав рішення адміністрації Байдена надати потужніше озброєння Україні, що, за його словами, стане важелем впливу Трампа на перемовинах. Він також зауважив, що надання більше зброї Україні може змусити РФ до перемовин.
Водночас Росія досі не висловила зацікавленість щодо співпраці з Келлогом. У Кремлі вважають, що “хімія” між Трампом та Путіним покращить відносини між країнами.
І Трамп, і Путін заявляли, що не мали особистих перемовин останніми місяцями, але зараз обидва наголошують, що невдовзі поспілкуються.
Болтон остерігається, що на перемовинах Трамп може змусити Україну піти на поступки, бо “Путін знає, як грати з Трампом”, а Келлог навряд чи стане стримуючим фактором проти РФ.
“Він просто зробить те, що йому скаже Трамп. Він міг би трохи протестувати, але Трамп не обирав Келлога за його незалежну думку”.
Дехто каже, що Трамп обрав Келлога на роль спецпредставника, тому що торік він був одним з авторів мирного плану. У цьому плані він закликав до припинення вогню та перемовин, використовуючи метод “батога та пряника”.
Для Росії автори плану запропонували відмову України від НАТО та пом’якшення санкцій в обмін на мирну угоду. У цьому ж плані є погрози для України – припинити допомогу, якщо вона відмовиться від перемовин.
У Росії цей план висміяли як неможливий, а кремлівські ЗМІ писали, що метод “батога та пряника” не налякав, та не зацікавив РФ.
Своєю чергою політолог Сет Джонс описав Келлога як серйозного мислителя, який матиме вплив на рішення Білого дому щодо України. Водночас він визнав, що нападки Кремля на Келлога та його план не віщують нічого доброго.
“Перемовини ще не почались, а вони вже переслідують провідного американця, залученого у це. Це не звучить сприятливо для перемовин чи навіть припинення вогню”.
- Президент США Дональд Трамп після інавгурації прибув до Білого дому, де поспілкувався з журналістами, зокрема відповівши на питання щодо російсько-української війни.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань російсько-української війни Кіт Келлог наголосив, що майбутній президент США не піде на поступки Кремлю у питанні України.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.