НАБУ відреагувало на критику ексдетектива щодо розслідувань закупівлі дронів
Джерело: Інтерфакс-Україна
Директор НАБУ Семен Кривонос запевняє, що всі кримінальні провадження щодо зловживань під час закупівлі дронів, розслідують належним чином. Раніше детектив, що займався розслідуванням, звільнився і заявив, що це через “безвідповідальність та непрофесійність” керівництва.
Кривонос каже, що кримінальні провадження є, зокрема, предметом аудиту діяльності Бюро.
За словами директора Національного антикорупційного бюро України, “управління внутрішнього контролю перевірило… насправді неналежного розслідування щодо дронів не було”.
В НАБУ кажуть, що у відділі детектива Андрія Денисюка, який звільнився, перебуває низка кримінальних проваджень щодо зловживань на закупівлях дронів, у низці справ є перспективи.
Загалом же, як запевняє Бюро, розслідування щодо дронів є пріоритетним напрямом для багатьох їх підрозділів.
Раніше стало відомо, що детектив Національного антикорупційного бюро України Андрій Денисюк, який займався розслідуванням зловживань у закупівлях дронів, звільнився. Він розіслав колегам лист, в якому пояснив причини свого звільнення.
“Моєю основою претензією є груба безвідповідальність із непрофесійністю (або ж взагалі недобросовісним умислом) проявлена у небажанні проводити розслідування по зловживаннях у закупівлях дронів, а також відсутність прозорої і зрозумілої комунікації в таких рішеннях із визначенням персональної відповідальності”, — писав Денисюк.
Він скаржився, що керівництво бюро каже, що розслідування зловживань на закупівлях дронів — це пріоритет №1, тоді як займається цими провадженнями “аж 1,5 людини”.
Нагадаємо, розслідування hromadske виявило, що у 2023 році держава, ймовірно, переплатила 593 млн грн у закупівлі дронів Autel EVO MAX 4T для ЗСУ через проєкт “Армія дронів”.
- Директор НАБУ Семен Кривонос подав скаргу до Вищої ради правосуддя з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Печерського суду міста Києва.
- Служба безпеки та НАБУ викрили масштабну схему розкрадання коштів Національної енергетичної компанії “Укренерго”. До організації оборудки причетний колишній заступник голови Харківської обласної ради, який на момент скоєння злочину був депутатом облради.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.