Польща ухвалила закон про «російський вплив», який може бути спрямований проти опозиції

Джерело: Euronews

У п’ятницю, 28 липня, польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.

Є побоювання, що закон може бути використаний проти політичної опозиції. Коли він набуде чинності, то створять потужний комітет експертів, які зможуть розслідувати ймовірне російське втручання у Польщу та назвати імена політиків, які допускають це. Потім комітет може заборонити зацікавленим особам займати державні посади. 

Однак критики кажуть, що це насамперед проти колишнього прем’єр-міністра Дональда Туска, який, як очікується, балотуватиметься на парламентських виборах пізніше цього року. Польська політична партія PiS звинувачує Туска в надто дружньому ставленні до Росії та президента Володимира Путіна.

Законопроєкт передбачає створення комісії для перевірки того, чи в період з 2007 по 2022 рік політики під впливом Росії ухвалювали рішення, які могли загрожувати безпеці Польщі.

Нижня палата (Сейм) Польщі проголосувала 235 “за” та 214 “проти”, четверо утримались. Тепер для того, щоб закон набув чинності, потрібен підпис Дуди.

Дуда стверджує, що це необхідно для прозорості та для того, щоб Росія не поставила під загрозу майбутню стабільність Польщі. 

Державний департамент США та влада ЄС різко розкритикували закон у його першій редакції та висловили занепокоєння щодо його наслідків для демократії в Польщі. 

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.