У Данії шукатимуть можливість запобігти акціям зі спаленням Корану
Джерело: пресслужба МЗС Данії
31 липня глава МЗС Данії Ларс Лекке Расмуссен зазначив, що акції зі спаленням Корану завдають шкоди репутації країни за кордоном.
Раніше данське видання Politiken зауважило, що уряд країни намагається знайти юридичний інструмент для запобігання подібним актам.
МЗС Данії виступило зі спеціальною заявою.
Свобода слова є однією з найважливіших цінностей данського суспільства. Ми зіштовхнулися із ситуацією, коли акції зі спаленням Корану досягли такого масштабу, що в багатьох частинах світу на різних континентах Данія розглядається як країна, що сприяє образі та приниженню культур, релігій та традицій інших держав.
П’ятнадцять урядів виступили із засудженням таких дій, що спонукало виклик низки послів, заявили в МЗС.
31 липня відбудеться засідання Організації ісламського співробітництва у зв’язку з акціями у Данії та Швеції. Те, що відбувається, може завдати серйозної шкоди Данії, її безпеці та інтересам країн-однодумців, пояснили у відомстві.
Наголошується, що данський уряд однозначно “дистанціювався від таких акцій, які є глибоко образливим та безрозсудним актом, вчиненим окремими особами”. Ці дії грають на руку екстремістам, переконані у МЗС.
Спалення Корану чи інших релігійних писань у Данії не є кримінальним злочином. Одначе, дії, які вважаються расистськими, можуть бути караними.
Зауважимо, 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.
26 липня Швеція звинуватила Росію у поширенні дезінформації, спрямованої на те, щоб завдати шкоди репутації влади та спробам скандинавської країни приєднатися до НАТО.
Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.
Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.
- 25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.
- 24 липня двоє протестувальників підпалили копію Корану, священної книги ісламу, перед посольством Іраку в столиці Данії.
- Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.