Розвіддані, якими припинили ділитися США, стосуються лише ударів вглиб Росії, – Sky News

Джерело: Sky News

Директор ЦРУ Джон Реткліфф повідомив, що США тимчасово припинили обмінюватися розвідувальними даними з Україною. Однак йдеться лише про інформацію, яку можуть використовувати для ударів вглиб Росії, інші дані – будуть надходити від партнерів і надалі.

Британська журналістка Дебора Гейнс та український репортер Азад Сафаров заявили, що США припиняють ділитися розвідданими з Україною, які можуть допомогти в атаках на території Росії.

Однак обмін розвідувальною інформацією не припинився повністю. Обмеження лише “вибіркові”, й Україна продовжуватиме отримувати деякі дані. Зокрема, й надалі надходитимуть розвіддані, які допоможуть завдавати ударів по силах противника на тимчасово окупованих територіях.

На питання про те, чи дійсно США припинили ділитися розвідданими, співрозмовник видання відповів, що це дійсно так.

“На жаль, так, але не повністю. Це вибірково. Мовиться про можливість ураження на території Росії”, – пояснило джерело.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.