Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні
Джерело: Армін Паппергер у коментарі DW
Німецький оборонний концерн Rheinmetall готовий взяти участь у забезпеченні міжнародної миротворчої місії після закінчення війни Росії проти України, заявив у Дюссельдорфі голова компанії Армін Паппергер.
Поки що мова про теоретичну можливість. Паппергер пояснив, що конкретні розмови на цей момент не ведуться. За його словами, Rheinmetall може запропонувати “понад 2000 найменувань” озброєнь, але конкретних цифр можливих постачань не назвав.
Про готовність відправити в Україну миротворців раніше заявили кілька європейських країн, зокрема Велика Британія, Франція, Данія та Швеція. США ведуть у ці дні переговори з Росією та Україною щодо умов закінчення війни.
Як приклад, глава Rheinmetall назвав озброєння німецької танкової бригади в Литві, розгортання якої має завершитися до 2027 року. Що стосується миротворців, то, за словами Паппергера, мовитися може “в першу чергу, про танки та броньовані автомобілі”, у зв’язку з чим він нагадав, що Rheinmetall – “найбільший виробник армійських вантажівок”.
Він також згадав вироблені компанією засоби РЕБ та розвідувальні дрони, які можуть знадобитися для контролю, “коли буде проведено лінію розмежування”. Глава компанії також нагадав про розвідувальні супутники, у виробництво яких Rheinmetall “зараз інвестує”.
В Україні Rheinmetall вже відкрив завод для ремонту бронетехніки та зводить новий із виробництва артснарядів. Відповідаючи на запитання про можливий завод із виробництва компонентів для ракет в Україні, Паппергер зауважив: “Ми ведемо розмови про це, є бажання, однак, рішення ще не прийняте”.
За словами голови німецького концерну, на таке високотехнологічне виробництво потрібен час: “Якби ми почали три роки тому, зараз би закінчили”. Також “є розмови, але немає рішення” про можливу участь Rheinmetall у виробництві українських безпілотників. Нині багато українських виробників БпЛА приходять до компанії і пропонують спільне виробництво.
Глава Rheinmetall також розповів про рекордний прибуток компанії. За його даними, компанія стала провідним промисловим партнером України, а загальний обсяг замовлень з моменту масштабного російського вторгнення у 2022 році становив близько 6 млрд євро. Додамо, з початку війни Росії проти України курс акцій найбільшого оборонного концерну у ФРН Rheinmetall збільшився удесятеро. Якщо 23 лютого 2022 року одна акція компанії коштувала 96,8 євро, то опівдні 26 лютого цього року – вже торгувалася на біржі Xetra вже по 968 євро.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall передав Україні першу бойову машину піхоти KF41 Lynx.
- Німецький концерн Rheinmetall постачить Україні 180 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard.
- У НАТО вперше підтвердили, що Росія намагалась вбити керівника німецького оборонного концерну Rheinmetall Арміна Паппергера.
- Європейські країни опинилися осторонь ключових переговорів щодо майбутнього України через десятиліття недофінансування оборони. Про це заявив генеральний директор найбільшого оборонного підрядника Німеччини Rheinmetall Армін Паппергер.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.
Збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.