Служба безпеки України попереджає про активізацію російської пропаганди

Джерело: СБУ

Служба безпеки попереджає про активізацію російських спецслужб в інформаційному просторі України.

За словами СБУ, для цього ворог залучає кишенькових пропагандистів, блогерів і так званих “експертів”. Ці особи створюють і поширюють антиукраїнський контент, який надалі здебільшого через ботоферми ворог намагається “розганяти” у соцмережах і підконтрольних ЗМІ.

Серед поширюваних тез:

  • відпрацювання кремлівських наративів про війну в Україні;
  • акценти, спрямовані на порушення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави;
  • інформкампанії проти військово-політичного керівництва України;
  • тези про “втрату суб’єктності” під час переговорів на міжнародній арені;
  • розповсюдження занепадницьких настроїв, закамуфльованих під нібито нейтральні експертні оцінки, котрі насправді працюють в інтересах Москви тощо.

СБУ попереджає, що вкиди та обговорення цих наративів всередині держави є частиною російської стратегії. А спроби ворога спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні, зниження рівня міжнародної підтримки, створення ілюзії протестних настроїв і спотворення даних про ситуацію на фронті.

Подібні дії на користь РФ містять ознаки кримінальних правопорушень і підпадають одразу під декілька статей Кримінального кодексу України.

З початку повномасштабного вторгнення Росії Служба безпеки України відкрила майже 2,5 тис. кримінальних проваджень щодо інтернет-агітаторів, які поширювали антиукраїнський контент, про підозру повідомлено понад 1700 особам. На даний час законної сили набрали вже понад 800 вироків суду.

Зокрема, серед цього масиву також і 162 кримінальні провадження, в яких оголошено про підозру 62 пропагандистам і медійникам. З них 16 підозр – за ст. 111 ККУ (державна зрада). Суди винесли вже 10 обвинувальних вироків саме щодо пропагандистів-медійників.

  • В соцмережах шириться фейк, ніби мільярдер і соратник президента США Ілон Маск звинуватив Україну в тому, що “його всі ненавидять”.
  • У мережі шириться інформація про те, що Білий дім і Держдепартамент США нібито видалили з офіційних сайтів сліди підписання угоди про гарантії безпеки між Україною та США. Проте ця інформація не відповідає дійсності.
  • У мережі поширили інформацію про нібито ініціативу депутата від “Євросолідарності” щодо постановки на військовий облік 14-річних юнаків. Народний депутат Максим Саврасов, котрому приписують заяву, спростував її, зазначивши, що не робив таких коментарів.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.