Контракт «18-24» розширять на прикордонників та Нацгвардію — Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.

Глава держави заслухав доповідь щодо перших результатів програми Контракту “18–24”.

Я був на фронті в суботу, є запит конкретних бригад, і будемо на цей запит реагувати позитивно – буде більше бригад, котрі зможуть прийняти молодих добровольців. Цей досвід треба розширювати на Національну гвардію України і також підрозділи прикордонників… Всі ефективні підрозділи у Силах оборони мають отримати усі можливості розвиватись і збільшувати потенціал нашої держави, нашої стійкості, — зазначив Зеленський.

Додамо, 11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

“Контракт 18-24” пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 000 000 грн, із яких 200 000 грн виплачуються одразу, а решта – під час служби. Головний акцент – це добровільність. Укладення контракту є свідомим вибором кожного, хто хоче зробити внесок у захист країни та отримати реальні можливості для особистого розвитку.

Після закінчення контракту доброволець самостійно вирішує: чи продовжувати службу, чи повернутися до цивільного життя.

Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення – до 120 000 грн, матимуть можливість “нульової” іпотеки, навчання за державний кошт, безплатний медичне забезпечення, зокрема, зубне протезування, а також право на виїзд за кордон після року служби.

Окрім того, законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.

Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+ з найближчим оновленням. Далі – консультація з рекрутером, підписання контракту та проходження підготовки у бойових підрозділах.

Згодом у Міноборони пояснили, що у межах реалізації експериментального проєкту “Контракт 18-24” підготовка громадян, залучених на військову службу, відбувається за трирівневою програмою, тривалістю до трьох місяців.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.