Келлог розповів про труднощі у перемовинах щодо окупованої території України

Джерело: Fox News

Спецпосланець президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог назвав головні труднощі у перемовинах про тимчасово окуповані українські території.

В інтерв’ю телеканалу Келлог заявив, що Росія не відмовиться від територій, які вона вже окупувала. Водночас додав він, юридично вони не вважаються територіями РФ.

Келлог зауважив, що росіяни окупували всю Луганську область, тоді як Донецьку, Запорізьку та Херсонську – частково.

“Відтак, питання зараз полягає у наступному: як це виглядає? Як виглядають територіальні здобутки?”.

У цій ситуації, зазначив Келлог, потрібно розуміти, що є фактичним, а що юридичним контролем над територією.

“Де-факто означає, що вони фізично окупували територію і нікуди з неї не підуть. Але де-юре не можна казати, що ви повністю анексували її. Міжнародна спільнота не визнає цю територію частиною Росії. Саме такі складні дискусії ще належить провести”.

На думку спецпосланця, потрібно шукати таке розв’язання, яке б задовольнило обидві сторони. Насамперед варто зрозуміти, чого хочуть у Києві та Москві.

“Потім варто звести ці позиції разом і знайти варіант, який, можливо, задовольнить обидві сторони. Але, звісно, жодна з них не отримає всього, чого прагне”.

  • Російська делегація на переговорах зі США в Саудівській Аравії наполягає на встановленні свого контролю над чотирма українськими областями: Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.