Польща готує населення до війни
Джерело: The Moscow Times з посиланням на Politico
Влада Польщі планує підготувати все населення країни до можливого збройного конфлікту з Росією, заявив начальник Генерального штабу Війська Польського Веслав Кукула в інтерв’ю Politico.
За його словами, уряд запускає комплексну програму навчання, яка включатиме:
- курси цивільної оборони та першої медичної допомоги для осіб без військового досвіду;
- підвищення навичок володіння зброєю для тих, хто вже має підготовку;
- розширення шкільної програми “Освіта з армією”.
Кукула наголосив, що ці навички будуть корисними не лише у воєнний час, а й у мирному житті – наприклад, в галузі кібербезпеки та медицини. Також розглядаються стимули для учасників програм і їхніх роботодавців, зокрема компенсації та податкові пільги.
Якщо ми будемо готові, а Росія знатиме про це, це стане серйозним стримуючим фактором, – заявив начальник Генштабу.
Крім того, Польща запустить програму перепідготовки резервістів. Прем’єр-міністр Дональд Туск раніше зазначив, що до кінця року країна має створити систему, за якої “кожен дорослий чоловік буде готовий до війни”.
Перший етап плану передбачає підготовку 100 тисяч осіб до 2026 року. Проте колишній командувач ракетних і артилерійських військ Польщі Ярослав Крашевський вважає, що цього недостатньо. На його думку, кожен громадянин має володіти базовими військовими знаннями.
Офіційне представлення плану та законодавча робота для його реалізації очікуються до кінця березня.
Зауважимо, комісія ЄС заявила, що громадяни Європейського Союзу повинні запастися достатньою кількістю продовольства та інших необхідних речей на термін не менше ніж 72 години у разі кризи. В опублікованому 18-сторінковому документі Комісія наголошує на необхідності зміни мислення в Європі, сприяння культурі “підготовленості” та “стійкості”.
Раніше стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.
Також президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek
У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
Глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
А згодом Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав готуватися до війни, через що зокрема значно збільшити витрати на оборону та наростити виробництво озброєнь.
- НАТО, незадовго до інавгурації Дональда Трампа, взяло у США контроль над ППО Польщі. Це викликає питання про підхід нової адміністрації щодо альянсу та України.
- Винищувачі, що виконують завдання Балтійського повітряного патрулювання НАТО, протягом минулого тижня та 2 січня двічі підіймалися в небо для супроводження чотирьох російських військових літаків.
- В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт із НАТО.
- Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.