Міноборони створило управління космічної політики

Джерело: Суспільне

Міністерство оборони України створило управління космічної політики, яке має об’єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії зі Збройними силами України. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко під час форуму Space For Ukraine.

“Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком’юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ”, – сказала Черногоренко.

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником космічної техніки, продуктів та послуг в Україні.

“Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони – ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик”, – сказала посадовиця.

Вона також зазначила, що до 2030 року Україна планує створити національні супутники для оборонних потреб, а також систему оповіщення про повітряні тривоги та контролю космічного простору.

З 1 квітня військово-лікарські комісії стали формувати усі постанови з висновками в електронному вигляді.

Чиновники США заявили європейським союзникам, що вони хочуть, щоб ті продовжували купувати зброю американського виробництва.

СБУ та Нацполіція затримали в Одесі російського агента, який на замовлення ФСБ виготовляв саморобні вибухові пристрої (СВП) для терактів в Україні. Одну з таких вибухівок використали проти українських правоохоронців у місті Біляївка 23 березня цього року.

Правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві ексзаступника мера Камʼянського та колишнього депутата партії “Батьківщина” Олександра Плахотніка. За даними слідства, мотивом вбивства став неповернений борг.

Білий дім готує оцінку вартості контролю над Гренландією, що є найбільш конкретною спробою реалізувати намір Трампа придбати цей данський острів, за словами джерел, обізнаних з питанням.