Європарламент позбавив імунітету проросійського депутата

Джерело: DW

1 квітня Європейський парламент у Страсбурзі проголосував за зняття недоторканності з депутата ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона  – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН). Голосування було таємним.

Спершу Юридичний комітет Європарламенту провів низкуслухань за участю Бистрона, після яких 20 березня ухвалив рішення про необхідність зняття з нього недоторканності.

Тепер голова Європейського парламенту Роберта Мецола проінформує орган, який запросив зняття імунітету з Бистрона — Міністерство юстиції ФРН — а також самого євродепутата про рішення Європарламенту, і на цьому процедуру в Європарламенті буде завершено. Наступні кроки робитимуть влада Німеччини.

Євродепутат втратив імунітет через фотомонтаж з гітлерівським вітанням, який він опублікував після усунення з посади українського посла в Німеччині Андрія Мельника.

Офіційний запит про зняття імунітету отримали від Федерального міністерства юстиції Німеччини ще 27 серпня 2024 року. Його ініціював головний прокурор Мюнхена у зв’язку з кримінальним розслідуванням, котре наразі перебуває на розгляді окружного суду Мюнхена. У запиті мовиться про можливе порушення статей Кримінального кодексу ФРН, які забороняють використання символіки неконституційних і терористичних організацій.

Зокрема, слідство зосереджене на дописі Бистрона від 12 липня 2022 року. Тоді він опублікував у соцмережах змонтоване зображення, на якому німецькі високопосадовці, зокрема Ангела Меркель і Олаф Шольц, нібито скидають руку у гітлерівському вітанні з підписом: “Бувай, Мельник! Німецькі політики махають на прощання” — це було зроблено після відкликання українського посла Андрія Мельника з Берліна.

На той момент Бистрон був депутатом Бундестагу, і тому запит про зняття імунітету спершу направили до парламенту Німеччини. 7 вересня 2023 року Бундестаг задовольнив запит, однак після того, як Бистрон став депутатом Європарламенту, розслідування тимчасово зупинили.

Тепер, у разі схвалення зняття імунітету Європарламентом, німецька прокуратура зможе поновити кримінальне переслідування політика.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Бистрона залучили до діяльності прокремлівської медіаплатформи Voice of Europe. За інформацією видання Die Zeit, котре спільно з низкою ЗМІ Чехії, Польщі, Бельгії та Франції провело журналістське розслідування, Бистрон, його однопартієць Максиміліан Кра та низка інших депутатів входили до кола ймовірних одержувачів матеріальної винагороди до 2 млн євро за підтримку роботи порталу Voice of Europe.

Також стало відомо, що Служба державної безпеки Латвії розпочала в межах кримінальної справи розслідування передбачуваної співпраці депутата Європарламенту Тетяни Жданок із російськими спецслужбами. У спільному розслідуванні The Insider, Delfi Estonia, латвійського видання Re: Baltica та шведського Expressen з’ясували, що ФСБ РФ завербувала євродепутатку з Латвії Татьяну Жданок, що представляє партію “Русский союз Латвии”.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.