ПАРЄ проголосувала резолюцію на підтримку України

Джерело: МЗС

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.

Документ засвідчує послідовну підтримку України міжнародним співтовариством.

У відомстві наголосили, що високо цінують рішучу позицію ПАРЄ щодо неприпустимості будь-яких компромісів у питаннях територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

МЗС України цілковито підтримує заклик до всіх держав та міжнародних партнерів прискорити процес створення Спеціального трибуналу з розслідування злочину агресії проти України, міжнародного компенсаційного механізму, включаючи Міжнародну комісію з відшкодування збитків, а також активізувати міжнародні зусилля для повернення українських дітей, незаконно депортованих на територію РФ.

Важливим сигналом резолюції є наголос на неприйнятності продовження чи відновлення проєктів “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, оскільки це загрожує енергетичній безпеці Європи.

Україна підтверджує відданість мирним зусиллям і готовність працювати надалі разом зі США, європейськими та іншими партнерами задля відновлення всеосяжного, справедливого та стійкого миру.

У МЗС наголосили на тому, що з початку року Україна здійснила реальні кроки до миру, зокрема погодившись на повне та безумовне припинення вогню, на відміну від Росії, яка відкинула цю пропозицію та продовжує тягнути час і вчиняти воєнні злочини.

Також акцентували важливість притягнення Росії до відповідальності за скоєні злочини та відшкодування заподіяних збитків.

У МЗС закликали міжнародне співтовариство зберігати єдність та посилювати санкційний тиск на РФ, зокрема шляхом конфіскації заморожених російських активів, для забезпечення повної компенсації збитків, завданих агресією.

Україна щиро вдячна Парламентській Асамблеї Ради Європи за правдиву та принципову позицію і послідовну підтримку, яка наближає нашу державу до відновлення справедливості та миру, — мовиться у повідомленні.

Раніше ПАРЄ офіційно оголосила про невизнання легітимності Володимира Путіна

Читайте також: Захід ризикує набагато гіршим конфліктом, якщо підведе Україну – The ​​Observer

  • 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
  • Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
  • Макрон посилає сигнал сили, маючи дві дивізії звичайних сухопутних військ. Проте його війська могли б значно посилити оборону України.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.