Споживчі настрої в США впали до другого найнижчого рівня з 1952 року – CNN

Джерело: CNN

Американці нині виявляють один із найпесимістичніших поглядів на економіку за весь час. За даними Мічиганського університету, споживчі настрої у квітні впали на 11% порівняно з попереднім місяцем і склали 50,8 — це другий найнижчий показник з 1952 року, коли розпочалося ведення статистики.

Нестабільна торговельна війна президента Дональда Трампа, яка загрожує зростанням інфляції, суттєво погіршила настрої американців за останні кілька місяців. Згідно з опитуванням, ці настрої погіршилися після того, як минулого тижня Трамп оголосив про запровадження значних тарифів.

“Це зниження, як і минулого місяця, було повсюдним і одностайним незалежно від віку, доходу, освіти, географічного регіону та політичної приналежності”, – повідомила директорка дослідження Джоанна Хсу.

Федеральна резервна система і Уолл-стріт уважно стежать за тим, як погіршення настроїв впливає на споживчі витрати, які становлять близько 70% економіки США, і чи втрачають американці віру в те, що інфляція повернеться до нормального рівня в найближчі роки.

У середу Трамп оголосив про 90-денну паузу для нових тарифів для десятків країн, однак зберіг базове мито у 10% на весь імпорт до США, а також окремі тарифи на низку конкретних товарів. Хоча ці так звані взаємні тарифи є тимчасовими, вони стали найрізкішим підвищенням мит у США за останні 200 років.

Китай не потрапив до списку країн, на які поширюється пауза Трампа, що продовжило боротьбу «око за око» між двома найбільшими економіками світу.

Ситуація загострилася в п’ятницю, коли Пекін підвищив свої дзеркальні мита на американський імпорт із 84% до 125%.

Опитування Мічиганського університету проводилось з 25 березня по 8 квітня, тож результати не враховують реакцію американців на нещодавнє оголошення про тарифну паузу.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг США з найвищого рівня ААА до Аа1, позбавивши країну останньої “ідеальної” оцінки серед трьох провідних агентств вперше з 1917 року.

Данія офіційно оголосила 26-й пакет військової допомоги Україні на понад 560 млн євро. Пакет фінансується в межах військової підтримки Українського фонду та з Європейського фонду миру (EPF) і розрахований на 2025-2028 роки. 

З тимчасово окупованої території України вдалося повернути 15-річного хлопця до його батька після понад трирічної розлуки.

Начальник штабу Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Зальцман під час конференції з безпеки поінформував, що ініційована президентом Дональдом Трампом система протиракетної оборони “Золотий купол” може коштувати Сполученим Штатам понад $1,5 трлн.

18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.