Споживчі настрої в США впали до другого найнижчого рівня з 1952 року – CNN

Джерело: CNN

Американці нині виявляють один із найпесимістичніших поглядів на економіку за весь час. За даними Мічиганського університету, споживчі настрої у квітні впали на 11% порівняно з попереднім місяцем і склали 50,8 — це другий найнижчий показник з 1952 року, коли розпочалося ведення статистики.

Нестабільна торговельна війна президента Дональда Трампа, яка загрожує зростанням інфляції, суттєво погіршила настрої американців за останні кілька місяців. Згідно з опитуванням, ці настрої погіршилися після того, як минулого тижня Трамп оголосив про запровадження значних тарифів.

“Це зниження, як і минулого місяця, було повсюдним і одностайним незалежно від віку, доходу, освіти, географічного регіону та політичної приналежності”, – повідомила директорка дослідження Джоанна Хсу.

Федеральна резервна система і Уолл-стріт уважно стежать за тим, як погіршення настроїв впливає на споживчі витрати, які становлять близько 70% економіки США, і чи втрачають американці віру в те, що інфляція повернеться до нормального рівня в найближчі роки.

У середу Трамп оголосив про 90-денну паузу для нових тарифів для десятків країн, однак зберіг базове мито у 10% на весь імпорт до США, а також окремі тарифи на низку конкретних товарів. Хоча ці так звані взаємні тарифи є тимчасовими, вони стали найрізкішим підвищенням мит у США за останні 200 років.

Китай не потрапив до списку країн, на які поширюється пауза Трампа, що продовжило боротьбу «око за око» між двома найбільшими економіками світу.

Ситуація загострилася в п’ятницю, коли Пекін підвищив свої дзеркальні мита на американський імпорт із 84% до 125%.

Опитування Мічиганського університету проводилось з 25 березня по 8 квітня, тож результати не враховують реакцію американців на нещодавнє оголошення про тарифну паузу.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.