У МКС прокоментували видачу російського ордера судді, яка ухвалила рішення стосовно Путіна

Джерело: пресслужба МКС

Президія асамблеї країн-учасниць Римського статуту занепокоєна повідомленням про видачу владою Російської Федерації додаткового ордера на арешт судді Міжнародного кримінального суду (МКС).

“Президія шкодує про цю нову спробу підірвати міжнародний мандат МКС та запевняє у своїй твердій підтримці суду, його обраних посадовців та персоналу. Ми ще раз підкреслюємо нашу повну впевненість у МКС як незалежній та безсторонній судовій інстанції”, – йдеться у заяві.

При цьому зауважується, що Міжнародний кримінальний суд представляє зобов’язання своїх держав-учасниць забезпечити притягнення до відповідальності за найвагоміші злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти в цілому.

“Ми закликаємо всі держави поважати незалежність судів і об’єднатися проти безкарності”, – наголошується у заяві.

ДОВІДКОВО. МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і дитячої омбудсвумен Марії Львової-Бєлової.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.