Порошенка три години тримали на кордоні, попри рішення про протиправність заборони– адвокат

Джерело: колонка Ігоря Голованя на УП

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною відмову лідеру “Євросолідарності” Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили 22 квітня, підтвердив адвокат нардепа Ігор Головань.

Попри це, за його словами, Порошенка більш як три години утримували на прикордонному пункті “Устилуг”. У результаті його таки пропустили, тож нардеп візьме участь у роботі Міжпарламентської Ради Україна – НАТО, що відбувається у Вісбадені (Німеччина).

Порошенко буде на засіданні Міжпарламентської Ради Україна – НАТО. Вчора, 22 квітня 2025 року, набрало законної сили судове рішення, яким встановлено незаконність січневого рішення прикордонників про відмову Петру Порошенку у перетині кордону. Суд довів правоту Петра Порошенка. Кожне незаконне блокування діяльності лідера опозиції матиме наслідки. Всім порушникам закону доведеться відповідати, – наголосив адвокат.

Головань додав, що судове рішення підтвердило незаконність січневої заборони виїзду.

Суд констатував, що в оскаржуваному рішенні про відмову позивачу в перетинанні державного кордону відповідач лише здійснив загальні посилання на законодавство, проте не зазначив конкретну норму законодавства, на підставі якої позивачеві було обмежено виїзд з України. Крім того, спірне рішення не визначає, які документи позивач повинен був надати і не надав на паспортний контроль для дотримання умови, за якої реалізується наявне в позивача право виїзду за кордон, у зв`язку з чим було відмовлено в перетинанні державного кордону.

Символічно, що Петро Порошенко знову був на кордоні, на тому ж пункті «Устилуг». Прикордонники тягнули час більше трьох годин. За чиїм наказом – зрозуміло. Тягнули час явно навмисно, аби Петро Порошенко не встиг на перший день Парламентської асамблеї НАТО у Вісбадені. Тепер за нашими даними, доповідали безпосередньо до  президентського офісу через голову ДПСУ. Врешті-решт пропустили. В результаті перший день втрачено, але завтра Петро Порошенко все одно буде на засіданні Міжпарламентської Ради Україна – НАТО, яка відбудеться у Вісбадені (Німеччина), – повідомив Головань.

За його словами, прикордонники не оскаржили рішення.

Довідка. Як відомо, 12 березня 2025 року Європейський парламент у своїй резолюції на підтримку України закликав українську владу припинити блокування міжнародної діяльності опозиції. У резолюції євродепутати закликали українську владу зміцнити внутрішню політичну єдність, підтримувати плюралізм у парламенті та активно співпрацювати з політичними партіями Верховної Ради.

Депутати Європейського парламенту закликали українські політичні сили продовжувати зміцнювати політичну єдність та парламентський плюралізм, а також активно долучатися до конструктивної співпраці у Верховній Раді. У Європейському парламенті також закликали в контексті процесу вступу до ЄС скасувати всі обмеження на закордонні поїздки депутатів Верховної Ради України.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.