Прокурори просять суддю видати захисний припис після погроз Трамп «помститися за переслідування»

Джерело: AP

Міністерство юстиції США звернулося до федерального судді, який займається кримінальною справою проти колишнього президента Дональда Трампа у Вашингтоні, з проханням втрутитися після того, як він опублікував в Інтернеті повідомлення, в якому, ймовірно, обіцяє помститися будь-кому, хто його переслідуватиме.

Прокуратура зажадала, щоб суддя окружного суду США Таня Чуткан видала охоронний судовий припис стосовно доказів у справі, наступного дня після того, як Трамп не визнав себе винним за звинуваченнями у спробі скасувати поразку на виборах США 2020 року. Припис, відмінний від “наказу про нерозголошення інформації”, обмежить інформацію, яку Трамп та його юридична команда можуть публічно розкрити у справі, порушеній спеціальним прокурором Джеком Смітом.

Охоронні приписи є звичайними у кримінальних справах, але прокурори заявили, що це “особливо важливо в цій справі”, оскільки Трамп публікував у соціальних мережах повідомлення про “свідків, суддів, адвокатів та інших осіб, пов’язаних із судовими справами, які розглядаються проти нього”.

Прокурори конкретно вказали на публікацію на платформі Truth Social, в якій Трамп написав великими літерами: “Якщо ви переслідуватимете мене, я переслідуватиму вас!”.

Прокурори заявили, що готові передати “значну” кількість доказів — “частина яких охоплює конфіденційну інформацію” — команді юристів Трампа.

Вони пояснили, якщо Трамп публікуватиме повідомлення про стенограми журі присяжних або інші докази, надані Міністерством юстиції, це може мати “шкідливий пригнічуючий ефект для свідків або негативно вплинути на справедливе правосуддя в цій справі”.

Запропонований прокурорами захисний припис спрямований на те, щоб Трамп і його адвокати не розкривали матеріали, надані урядом, будь-кому, крім осіб з його команди юристів, можливих свідків, адвокатів або інших осіб, затверджених судом. Він накладатиме суворіші обмеження на “делікатні матеріали”, які міститимуть свідчення та матеріали, отримані через ордери на обшук.

3 серпня колишній президент США відвідав перше засідання федерального суду округу Колумбія у Вашингтоні, який розглядає справу про штурм Капітолія та спроби скасувати підсумки виборів 2020 року.

На засіданні Трампу зачитали офіційне обвинувачення у змові з метою зберегти владу, попри поразку на виборах. Експрезидента обвинувачують за чотирма пунктами, зокрема у змові проти США та шахрайстві відносно виборів, свою провину Трамп не визнав.

Колишній президент США заявив, що його переслідують, аби нашкодити передвиборчій кампанії.

Це вже третя кримінальна справа, порушена цього року проти Трампа. Однак, це перший випадок спроби притягнути його до відповідальності за спроби залишитися при владі протягом хаотичних тижнів між його поразкою на виборах і нападом його прихильників на Капітолій США 6 січня 2021 року.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.

Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.

17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.

17 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок російського ракетного обстрілу міста Суми є загиблі та поранені, серед яких також є діти.