NASA показало крижаний щит Гренландії до і після найспекотнішого місяця в історії спостережень

Джерело: Newsweek
Супутникові знімки показують танення льодовиків Гренландії на тлі рекордних температур липня, який став найспекотнішим місяцем в історії спостережень. На знімках NASA можна побачити льодовик Фредерікшааб, що знаходиться на південному заході острова.
Як розповіли у виданні, зображення вдалося отримати за допомогою інструментів Operational Land Imager (OLI) на супутнику Landsat 8 та OLI-2 на Landsat 9. Знімки зроблено 14 червня та 24 липня і дозволяють чітко простежити відсутні смуги крижаного та снігового покриву.

14 червня; фото: NASA

24 липня; фото: NASA
За даними Національного центру даних зі снігу та льоду, до 50% льодовиків Гренландії зазнали того чи іншого ступеня танення впродовж декількох днів у липні. Цього року танення спостерігалося на 5-15 днів довше, ніж у середньому у липні. При цьому кількість днів танення у південній частині крижаного щита досягла рекордно високого рівня за 45-річний період супутникових спостережень.
На знімках Гренландії з супутника Landsat також можна побачити кількість “брудного” льоду, що збільшується. Ця зміна кольору пов’язана з присутністю частинок чорного вуглецю, сажі та пилу, здатних посилити танення льоду, оскільки темний колір поглинає більше тепла.
Водночас на отриманих зображеннях можна помітити більшу кількість “талих ставків”, які відрізняються синім кольором у порівнянні з білим льодом та снігом.

Фото: NASA
- Липень є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.