У Києві стартувало опитування щодо зміни правил перевезення собак у метро

Джерело: Київський метрополітен

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Масштабне опитування киян щодо ставлення до цих можливих змін триватиме через застосунок Київ Цифровий у співпраці з UAnimals.

На підставі звернень громадян та відповідної петиції розробили проєкт змін до чинних правил користування київським метрополітеном, що передбачає:

  • використання сумок із водонепроникним або абсорбуючим дном для собак малих порід;
  • перевезення більших собак у намордниках та на короткому повідку;
  • можливість проїзду з тваринами у першому та останньому вагонах у міжпікові години;
  • дотримання санітарних норм і правил безпеки власниками тварин.

У повідомленні окремо наголосили, що уся відповідальність за поведінку тварини в метро та дотримання вимог безпеки покладається на власника.

У метрополітені закликали містян відповідально підійти до опитування, оскільки після цього опрацюють питання про запуск піврічного експерименту з новими правилами перевезення собак у підземці.

Тестовий період важливий, адже протягом цього часу фахівці проаналізують, як нові правила впливають на безпеку та комфорт усіх пасажирів. І за потреби буде доопрацьовано остаточні положення правил, – додали у повідомленні.

Додамо, раніше в Україні вперше запровадили офіційні правила перевезення домашніх тварин у міжміському автобусному транспорті. До цього часу єдиних вимог щодо перевезення тварин не існувало: рішення приймали водії та перевізники на власний розсуд, що створювало плутанину та стрес як для пасажирів, так і для тварин.

Нині нові правила передбачають:

  • Малі тварини (до 10 кг) — коти, собаки, птахи та гризуни — можуть подорожувати в контейнерах або сумках із абсорбувальним дном. Їх дозволено розміщувати на руках, під сидінням або на окремому місці (за наявності додаткового квитка).
  • Собаки середнього й великого розміру (10–45 кг) — перевозяться на підлозі автобуса, з підстилкою та в наморднику. Обов’язково потрібно викупити місце поруч із власником.
  • Собаки понад 45 кг — перевозяться відповідно до індивідуальних правил перевізника, у спеціально обладнаному транспорті.
  • Собаки-поводирі — подорожують безоплатно, поруч із людиною, яку супроводжують.

Усім тваринам має бути оформлений належним чином ветеринарний паспорт.

Зауважимо, у березні у мережі обговорювали історію нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.

Коментуючи інцидент, в УЗ зіслалися на те, що саме в “Інтерсіті”, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці. Відповідне правило діє не через умовну небезпеку, а саме через нестачу місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин.

Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.

Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застаріли й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.

Згодом пресслужба Нацгвардії додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, оскільки не хотів порушувати правил, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.

UAnimals позначили у дописах про цю історію понад тисячу разів, тож представники організації одразу звернули увагу.

Раніше Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів. Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.

Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.

  • У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
  • У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
  • Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
  • Київський притулок для тварин “Носики” звернувся до містян із закликом допомогти заспокоїти собак після ранкового ракетного обстрілу міста.
  • Після тривалої подорожі з України до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.

Триває 1238-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

15 липня відзначають Всесвітній день навичок молоді та День благодійності в соціальних мережах. Християни сьогодні вшановують святого рівноапостольного князя Володимира.

За даними синоптиків у вівторок, 15 липня, у частині областей очікуються опади.

Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.