В Україні вже три державні заводи почали виробництво FPV-дронів – Мінстратегпром
Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник повідомив, що в Україні державні оборонні заводи почали виробляти FPV-дрони.
Під час свого виступу на конференції iForum в межах дискусії про посилення ринку виробництва українських БпЛА, Олійник презентував 5 основних кроків для досягнення цієї мети.
Перш за все, на його думку, варто завжди надавати перевагу українському виробнику.
“У загальній концепції розвитку українського ВПК, про яку говорив міністр Камишін, ми маємо керуватися економічним націоналізмом. Українського виробника – вперед”, – зазначив Ярослав Олійник.
Також він повідомив, що вже три вітчизняні підприємства почали виробництво FPV-дронів, однак розголошувати деталі відмовився з міркувань безпеки.
“Зараз там навчають персонал та працюють над налагодженням закупівлі складових. Не можу розкривати деталей з міркувань безпеки”, – пояснив радник міністра.
Крім цього, Ярослав Олійник наголосив, що Мінстратегпром працює для масштабування та розвитку ринку українських БпЛА. Для цього шукають шляхи партнерства державних та приватних виробників, локалізують виробництво їх комплектування в Україні та співпрацюють з міжнародними інвесторами, фондами та виробниками.
- Відомо, що за час повномасштабного вторгнення Міноборони України вже прийняло на озброєння або до експлуатації понад 30 моделей БпЛА різних типів. Офіційно боєприпаси для БпЛА створені як окрема категорія.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
- Міноборони підписало з турецькою компанією Baykar Makina договір про створення в країні центру з ремонту та обслуговування дронів Bayraktar в Україні.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.