Латвія посилить охорону кордону з Білоруссю через збільшення кількості нелегальних перетинів
Джерело: Reuters
Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце наказала армії допомогти охороняти кордон балтійської країни з Білоруссю, союзником Росії. Лише за добу мігранти здійснили 96 спроб нелегального перетину кордону.
Прикордонників також відкликали з відпустки для допомоги в патрулюванні.
Латвія має “інформацію про можливе зростання гібридних загроз”, мовиться в заяві прикордонної служби. Зазначається, що білоруська влада все активніше залучається до організації потоку нелегальних мігрантів.
Офіційні особи Латвії попросили допомоги поліції та армії в охороні кордону з Білоруссю через зростання кількості незаконних перетинів.
Члени ЄС Латвія, Литва та Польща, які мають спільний кордон з Білоруссю, дедалі більше хвилюються стосовно перетину кордону після того, як сотні російських найманців ПВК “Вагнер” прибули до Білорусі на запрошення самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
Лукашенко кілька разів заявляв, що стримує бойовиків “Вагнер”, які хочуть напасти на Польщу.
Читайте також: Польща, Литва та Латвія можуть закрити кордони з РБ через загрозу з боку “Вагнер”
Зростання нелегальних перетинів з Білорусі спостерігалося також і в Польщі. Зокрема 14 серпня було здійснено 160 спроб перетину. Влада повідомляє, що з початку цього року до Польщі з Білорусі нелегально в’їхало понад 19 тис. осіб проти 16 тис. за весь 2022 рік.
Міграційний сплеск змусив Польщу посилити армійську підтримку вздовж кордону — уряд направив 2000 військових. Міністр оборони Маріуш Блащак також заявив, що Польща планує перекинути до кордону з РБ до 10 тисяч додаткових військових для підтримки Прикордонної служби.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.