Росія запускає ракети з конвеєра через виснаження запасів – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Нещодавно виготовлена російська ракета, виявлена українськими військами, свідчить про те, що в армії загарбників закінчуються запаси деяких новітніх видів озброєння. Тож РФ доводиться виробляти їх швидше, щоб підтримувати інтенсивність війни.
У Сумській області виявили ракету, що не вибухнула, з дуже новою датою виробництва. Про знахідку ракети з надзвичайно пізньою датою виробництва свідчать фотографії, проаналізовані українською неурядовою організацією StateWatch і Bloomberg News.
Згідно зі штампом на корпусі, випущений реактивною системою залпового вогню “Торнадо-С” снаряд було виготовлено 19 травня.
Як стверджує StateWatch, зазвичай партії таких ракет проходять кілька місяців випробувань, перш ніж з’являться на передовій та будуть використані.
Окрім цього, на корпусі було зазначено дату закінчення терміну придатності боєприпасу – 12 вересня. Надзвичайно короткий термін може говорити про те, що російські виробники “зрізають кути”, щоб якнайшвидше доставити ракети на передову, пояснили у StateWatch.
Оскільки ракета не вибухнула, дослідники змогли зазирнути усередину, щоб вивчити материнську плату та інші компоненти. Усі вони не відповідають готовим сертифікатам, зробили висновок експерти StateWatch. Деякі деталі були спаяні вручну, тоді як компоненти виявилися російського та американського виробництва, зокрема таких компаній, як Altera, що належить корпорації Intel, та Analog Devices.
Російські оборонні компанії змушені пристосовуватися до нової реальності, в якій їм часто доводиться знижувати свої технічні стандарти та використовувати тактику для ухилення від санкцій, — зазначила експертка з економічних санкцій у Міжнародному інституті стратегічних досліджень Марія Шагіна.
Хоч зниження стандартів “і не забезпечує найкращу якість російської зброї”, однак допомагає армії РФ “сіяти максимальний хаос на полі бою”.
Своєю чергою, представник західної розвідки зауважив, що підхід РФ до дотримання технічних стандартів був не дуже суворим і до повномасштабної війни проти України, та також нагадав, що є й інші ознаки вичерпання російських ресурсів, зокрема візит глави міноборони РФ Сергія Шойгу до Північної Кореї, де він попросив збільшити постачання боєприпасів.
Російський військово-промисловий комплекс спирається на західні технології, і ми бачимо це навіть в останніх російських боєприпасах, — резюмував Гліб Канєвський, голова StateWatch. — Тому для країн, які застосовують санкції, важливо приділяти особливу увагу правозастосуванню та суворій відповідальності.
- Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вдерлася в Україну, але деякі відомі фірми порушили обіцянки.
- До РФ надходять західні компоненти, які використовуються в крилатих ракетах Х-101, двох модифікаціях балістичних “Іскандерів”, а також гіперзвуковому “Кинджалі”.
- США готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу РФ в ухиленні від санкцій Заходу.
- Раніше у WP повідомляли, що попри низку Західних санкцій РФ продовжує шукати обійти заборони на китайські БпЛА та німецьку електроніку.
- Всередині іранських дронів знайшли західні та азійські складові, деякі серійні номери росіяни затерли.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.