Politico: Запаси газу в Європі досягли історичного максимуму – Путін знову зазнає невдачі
Джерело: Politico
ЄС досяг своїх цілей зі зберігання газу більш ніж на три місяці раніше запланованого терміну. 17 серпня запаси природного газу досягли історичного максимуму, оскільки блок продовжує відходити від енергетичної залежності від Росії.
Це змушує Кремль з усіх сил намагатися закрити величезну діру у своїх фінансах, утворену рішенням відключити європейських клієнтів після повномасштабного вторгнення в Україну минулого року.
Запаси газу в країнах-членах нині заповнені на 90,12%, що забезпечує ціль, яку Брюссель за законом зобов’язаний досягти до листопада.
Сьогоднішнє підтвердження того, що ми виконали наші вимоги щодо зберігання газу достроково, акцентує, що ЄС добре підготовлений до зими, і це допоможе ще більше стабілізувати ринки в найближчі місяці, — зазначила Politico комісарка блоку з енергетики Кадрі Сімсон.
Вона додала, що нині енергетичний ринок ЄС перебуває в набагато більш стабільному становищі, ніж це було в цей час минулого року.
Москва відрізала своїх клієнтів із ЄС, остаточно припинивши постачання через свої трубопроводи Ямал-Європа та Північний потік, а також зменшуючи обсяги, що надходять до ЄС через Україну. ЄС відповів, перейшовши до інших постачальників і скоротивши попит.
Читайте також: The Economist: Що означає падіння рубля для здатності Путіна вести війну?
Імпорт російського газу впав до 23,6% за перші 32 тижні 2022 року, а в цьому році — до 8,4%.
Втрата найнадійніших європейських клієнтів стала для Кремля сильним ударом. Доходи від експорту енергоресурсів знизилися на 41% – до 43,4 мільярда доларів за перші сім місяців цього року, повідомило міністерство фінансів РФ. Тим часом рубль досяг мінімуму за 16 місяців і цього тижня провалився через символічну позначку — понад 100 за долар.
Через це Росії все важче продовжувати підтримувати свою ізольовану економіку, платити зарплату своїм солдатам і купувати озброєння з-за кордону. За словами старшої викладачки факультету вивчення війни Королівського коледжу Лондона Наташі Кухрт, “зрештою, російський уряд віддасть пріоритет військовим видаткам”, тоді як економічні проблеми в основному “означатимуть труднощі” для багатьох звичайних росіян.
- Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
- Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на “зернову угоду”.
- Таємні угоди Росії та КНДР допомагають Кім Чен Ину фінансувати ядерну програму – Bloomberg.
- Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу
11 квітня відбулося 27-ме засідання України та її партнерів у форматі “Рамштайн”, за результатами якого були оголошені нові пакети військової допомоги.
Тімоті Снайдер, американський історик, зазначає, що Дональд Трамп має очевидні вразливості, які роблять США слабкими. Його дії ставлять американську економіку під загрозу через особисті проблеми, які він намагається приховати.
П’ятий президент України Петро Порошенко звернувся до голови Національного банку України Андрія Пишного у зв’язку із заявою НБУ про перевірку Міжнародного інвестиційного банку (МІБ).
Микита Крилов, український боєць напівважкої ваги, оголосив про зміну громадянства напередодні свого поєдинку в UFC проти Домініка Реєса. Він сподівається, що під час бою поруч з його ім’ям буде вивішено російський прапор: “Я пишаюся тим, що представляю Росію”.
Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.