На Полтавщині арештували майно російського генерала на понад 1 млрд грн

Джерело: пресслужба СБУ

За матеріалами Служби безпеки на Полтавщині арештовано українське майно російського генерал-полковника Валерія Капашина – начальника федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при міністерстві промисловості та торгівлі РФ.

Заблоковані активи містять більше ніж 20 комерційних об’єктів, понад 3 тис. квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на території Полтавщини.

Зокрема серед арештованого майна – будинок родини Капашина, готелі та ресторани преміумкласу, офісні й торговельно-розважальні центри загальною площею майже 30 тис. м².

Зауважується, що загальна вартість активів становить понад 1 млрд грн.

Майно Капашина було оформлено на його доньку і зятя, які проживали в Україні, але напередодні повномасштабного вторгнення виїхали в РФ і отримали російське громадянство. Російський генерал використовував своїх родичів для легалізації коштів, які він одержував від корупційних схем у Москві.

Близькі Капашина також використовували прибутки “сімейного” бізнесу для фінансування “інвестиційних” проєктів в РФ і тимчасово окупованому Донбасі, — зазначили у повідомленні СБУ.

Надалі частину цих коштів спрямовували до бюджету РФ як “сплату податків і зборів”.

Під час обшуків за адресами офісних та житлових приміщень, що належать родині російського генерала, виявлено:

  • військову форму російського зразка;
  • заборонену радянську символіку і пропагандистську літературу РФ;
  • сувенірну продукцію та нагороди, вручені Капашину у Кремлі.

Нині триває розслідування у межах кримінального провадження за:

  • ч. 4 ст. 111- 1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму).

Наразі вирішується питання стосовно подальшої націоналізації всього арештованого майна російського генерала на користь України.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.