На Полтавщині арештували майно російського генерала на понад 1 млрд грн
Джерело: пресслужба СБУ
За матеріалами Служби безпеки на Полтавщині арештовано українське майно російського генерал-полковника Валерія Капашина – начальника федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при міністерстві промисловості та торгівлі РФ.
Заблоковані активи містять більше ніж 20 комерційних об’єктів, понад 3 тис. квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на території Полтавщини.
Зокрема серед арештованого майна – будинок родини Капашина, готелі та ресторани преміумкласу, офісні й торговельно-розважальні центри загальною площею майже 30 тис. м².
Зауважується, що загальна вартість активів становить понад 1 млрд грн.
Майно Капашина було оформлено на його доньку і зятя, які проживали в Україні, але напередодні повномасштабного вторгнення виїхали в РФ і отримали російське громадянство. Російський генерал використовував своїх родичів для легалізації коштів, які він одержував від корупційних схем у Москві.
Близькі Капашина також використовували прибутки “сімейного” бізнесу для фінансування “інвестиційних” проєктів в РФ і тимчасово окупованому Донбасі, — зазначили у повідомленні СБУ.
Надалі частину цих коштів спрямовували до бюджету РФ як “сплату податків і зборів”.
Під час обшуків за адресами офісних та житлових приміщень, що належать родині російського генерала, виявлено:
- військову форму російського зразка;
- заборонену радянську символіку і пропагандистську літературу РФ;
- сувенірну продукцію та нагороди, вручені Капашину у Кремлі.
Нині триває розслідування у межах кримінального провадження за:
- ч. 4 ст. 111- 1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму).
Наразі вирішується питання стосовно подальшої націоналізації всього арештованого майна російського генерала на користь України.
- У Польщі закликали нарешті конфіскувати заморожені активи та резерви РФ.
- Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
- СБУ відзвітувала про арешт “активів російських олігархів” на майже 190 млрд грн.
- За інформацією експертів, конфіскація державних активів Росії, заморожених США та Європою, може порушити міжнародне право і створити небезпечний прецедент.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.